اداره‌ی بین‌‌المللی نجات کودکان از افزایش شمار کودکان مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌است. این اداه می‌گوید که شمار کودکان مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان از ماه جنوری امسال ۴۷ درصد افزایش یافته است. درهمین‌حال، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل ″یونیسف″ می‌گوید که در زمستان امسال به ۱۱۱ خانواده کمک نقدی ارایه […]

اداره‌ی بین‌‌المللی نجات کودکان از افزایش شمار کودکان مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌است.

این اداه می‌گوید که شمار کودکان مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان از ماه جنوری امسال ۴۷ درصد افزایش یافته است. درهمین‌حال، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل ″یونیسف″ می‌گوید که در زمستان امسال به ۱۱۱ خانواده کمک نقدی ارایه می‌کند. این نهاد می‌گوید که کمک‌های نقدی یکی از بهترین راه‌ها برای حمایت از آنان است.

فقر در افغانستان پس از سقوط حکومت پیشین و قطع کمک‌‌های خارجی فراگیر شده‌است. بیش‌تر شهروندان کشور، در میان بیم و امیدهای زمستان پیشرو قرار دارند. بیم از فراگیر شدن فقر و امید از کمک‌های کشورهای کمک‌رسان. درحالی‌که مقام‌های صلیب سرخ، زمستان امسال را روزهای تلاش شهروندان افغانستان برای بقا توصیف کرده است، یونیسف اعلام کرده است ۵۰ درصد کمک‌‌های درخواستی برای افغانستان تحقق یافته است.

اداره‌ی بین‌المللی نجات کودکان از افزایش شمار کودکان مبتلا به‌سوءتغذیه در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌است. این اداه می‌گوید که شمار کودکان مبتلا به‌‎سوءتغذیه در افغانستان از ماه جنوری امسال ۴۷ درصد افزایش یافته است. این سازمان در گزارش تازه خود گفته است که برخی از نوزادان مبتلا به‌سوءتغذیه پیش از درمان جانشان را از دست می‌دهند. در این گزارش گفته شده که ۵۷ تیم سیار این سازمان تنها در ماه جنوری حدود ۲۵۰۰ کودک مبتلا به‌سوء‌تغذیه را بستری و معالجه کردند.

یکی از دلایل اصلی سوءتغذیه،  تغذیه ناکافی است. این اتفاق، وقتی می‌افتد که بدن غذای کافی دریافت نمی ‌کند. کمبود مواد غذایی می ‌تواند منجر به تاخیر در رشد و وزن کم بدن شود. پیش از این سازمان نجات کودکان گفته بود که خشک‌سالی دوامدار، فروپاشی اقتصاد افغانستان، بیکاری و بلند رفتن قیمت مواد غذایی باعث شده که بسیاری از خانواده‌ها با کمبود مواد خوراکی دچار شوند.

در همین‌حال، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید در زمستان امسال به ۱۱۱ هزار خانواده کمک نقدی ارایه می‌کند. این نهاد می‌‌گوید که کمک‌های نقدی یکی از بهترین راه‌‌ها برای حمایت از آنان است. یونیسف گفته که در افغانستان میلیون‌‌ها تن قادر به‌تامین نیازهای اولیه‌‌ خانواده‌‌های‌‌شان نیستند و زمستان فقط اوضاع را بدتر می‌‌کند. کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ به ‌تازگی گفته است که تقریبا ۲۰ میلیون تن در افغانستان در حال‌حاضر به‌غذای کافی دست‌رسی ندارند و بیش از ۲۴ میلیون تن به کمک‌های بشری نیازمند هستند.