دفتر هماهنگ‌‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد “اوچا” از ارزیابی سالانه نیازهای بشردوستانه در افغانستان خبر داده‌است. این نهاد ملل متحد گفته که این ارزیابی‌ها برای تشخیص آسیب‌‌های ناشی از فقر، کووید-۱۹، رویدادهای طبیعی، بی‌ثباتی سیاسی و بحران اقتصادی انجام می‌‌شود. در همین‌حال، اداره‌ی مهاجرت سازمان ملل متحد گفته است که در زمستان سرد پیش‌رو، […]

دفتر هماهنگ‌‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد “اوچا” از ارزیابی سالانه نیازهای بشردوستانه در افغانستان خبر داده‌است.

این نهاد ملل متحد گفته که این ارزیابی‌ها برای تشخیص آسیب‌‌های ناشی از فقر، کووید-۱۹، رویدادهای طبیعی، بی‌ثباتی سیاسی و بحران اقتصادی انجام می‌‌شود. در همین‌حال، اداره‌ی مهاجرت سازمان ملل متحد گفته است که در زمستان سرد پیش‌رو، با نیازمندان کمک می‌کند.

فقروبیکاری در بیش از یک‌سال گذشته، بزرگ‌ترین دغدغه و تشویش شهروندان افغانستان بود، فرا رسیدن زمستان سرد اکنون به تشویش مضاعف مردم بدل شده‌است.

دفتر هماهنگ‌‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد “اوچا” از ارزیابی سالانه نیازهای بشردوستانه در افغانستان خبر داده‌است. اوچا با نشر گزارشی گفته که این ارزیابی‌‌ها برای تشخیص آسیب‌‌های ناشی از فقر، کووید-۱۹، رویدادهای طبیعی، بی‌ثباتی سیاسی و بحران اقتصادی انجام می‌شود.

پیش از این، برای نخستین‌بار در سال ۲۰۱۸ میلادی این ارزیابی در افغانستان انجام شد. در همین‌حال، اداره‌ی مهاجرت سازمان ملل متحد می‌‌گوید که در آستانه زمستان سرد، با نیازمندان به‌ویژه زنان، معلولان و درمان بزرگ‌سالان در افغانستان کمک می‌کند.

این نهاد ملل متحد هم‌چنان گفته که کمک‌‌هایش را در هماهنگی با اداره‌‌های سازمان ملل متحد، اداره توسعه بین‌المللی امریکا و وزارت خارجه بریتانیا به نیازمندان در افغانستان توزیع خواهد کرد.

گفتنی‌‎است که بر مبنای برآوردهای تخمینی سازمان‌های بین‌المللی امداد‌رسان، ۱۹ میلیون تن در افغانستان مصوونیت غذایی ندارند. تخمین زده می‌شود که این رقم در زمستان بیش‌تر شود.