وزارت دفاع روسیه از کشته‌شدن بیش از پنج‌صد سرباز و ملی گرای اوکراینی خبر می‌دهد. سخن‌گوی این وزارت در پیام تصویری ادعا کرده که علاوه برکشته‌شدن این سربازان، در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۲۰ هواپیمای بدون سرنشین اوکراین نیز نابود شده‌است. در این حال، ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهور اوکراین این ادعاها را رد کرده و […]

وزارت دفاع روسیه از کشته‌شدن بیش از پنج‌صد سرباز و ملی گرای اوکراینی خبر می‌دهد.

سخن‌گوی این وزارت در پیام تصویری ادعا کرده که علاوه برکشته‌شدن این سربازان، در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۲۰ هواپیمای بدون سرنشین اوکراین نیز نابود شده‌است. در این حال، ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهور اوکراین این ادعاها را رد کرده و گفته است که خسارات سنگینی به نیروهای روسیه وارد کرده‌اند. وی هشدار داده‌است که مسکو در حال تدارک حملات بزرگ به زیر ساخت‌های انرژی این کشور است.

در حالی‌که ۲۵۷ روز از حمله روسیه به اوکراین می‌گذرد؛ اما معادله این جنگ تاکنون به نفع هیچ کشوری تغیر نکرده‌است و هم‌واره دوکشور ادعاهای در مورد تلفات و خسارات واردشده به طرفین مطرح می‌کنند.

در این میان وزارت دفاع روسیه از کشته‌شدن نزدیک به ۶۰۰ سرباز و ملی گرای اوکراین خبر می‌دهد. ایگورکوناشنکوف سخن‌گوی این وزارت گفته است که این سربازان طی ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف اوکراین از پا درآمده‌اند. وی افزوده که سیستم هوایی ارتش این کشور توانسته است که نزدیک به ۲۰ هواپیمای بدون سرنشین دوشمن را نیز سرنگون کند.

ترجمه کلپ کوناشنکوف: ″ارتش ما توانسته طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۷۰ سرباز، ملی گرا و مزدوران خارجی اوکراین را از بین ببرند. هم‌چنان سیستم دفاع هوایی ما ۱۷هواپیمای بدون سرنشین اوکراین که قصد حمله به نیروها و تجهیزات ما را داشتند نیز منهدم کرده‌است″.

در این حال، اوکراین تمامی ادعاهای مطرح شده از سوی روسیه را رد کرده و آنرا بی‌اساس خوانده‌است. ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهور این کشور در سخنرانی شبانه خود گفته است که به نیروهای روسیه خسارات سنگینی در منطقه دونتسک وارد کرده‌اند. وی هشدار داده است که روسیه به‌خاطر تلافی این خسارات در تلاش انجام حملات بزرگ به زیر ساخت‌های انرژی این کشور است.

ترجمه کلیپ زلنسکی: ″حملات بسیار شدید روسیه به منطقه دونتسک ادامه دارد. دشمن در آنجا متحمل خسارات جدی شده‌است، نیروهای دشمن به‌خاطر تلافی این حملات نیروها و تجهیزات را برای تکرار احتمالی حملات به زیرساخت ‌ها و سامانه انرژی اوکراین متمرکز می‌کند″.

این گفته‌ها در حال بیان می‌شود که روزنامه واشنگتن پوست اخیرا با پخش گزارشی ادعا کرده‌است که مقام‌های اوکراین در حال برنامه‌ریزی تخلیه کامل باشندگان شهر کی‌یف در صورت تداوم حملات روسیه و قطع کامل برق این شهر استند.