اعضای تیم آلمان پیش از شروع دیدار با جاپان در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲، در عکس دسته‌جمعی، دست خود را جلوی دهان‌شان گرفتند. تیمهای اروپایی که با بازوبند رنگین‌کمانی ‌ در بازی‌ها حاضر می‌شوند، این بار به‌دلیل مخالفت قطر و تهدید فیفا به‌تحریم، این بازوبند را کنار گذاشتند. قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، افزون […]

اعضای تیم آلمان پیش از شروع دیدار با جاپان در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲، در عکس دسته‌جمعی، دست خود را جلوی دهان‌شان گرفتند.

تیمهای اروپایی که با بازوبند رنگین‌کمانی ‌ در بازی‌ها حاضر می‌شوند، این بار به‌دلیل مخالفت قطر و تهدید فیفا به‌تحریم، این بازوبند را کنار گذاشتند.

قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، افزون بر ممنوع کردن نشانه‌های اعلام همبستگی با افراد همجن‌سگرا،‌ مصرف نوشیدنی الکلی و تبلیغ آن را در ورزشگاه‌ها ممنوع کرده‌است.

فیفا،‌ فدراسیون بین‌المللی فوتبال، بر این ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها صحه گذاشته و بازیکنانی را که نشانه‌های اعلام همبستگی با همجن‌سگرایان همراه داشته باشند،‌ تهدید به‌تحریم کرده‎‎است.

این تحریم‌ها باعث شد که تیم‌های اروپایی، از جمله انگلستان،‌ آلمان، هالند،‌ بلجیم، ویلز و دنمارک، روز پیش از شروع بازی‌ها اعلام کنند که تصمیم گرفته‌اند از بازوبندهای رنگین‌کمانی استفاده نکنند.