در ادامه‌ی هشدار نهادهای مددرسان بین‌المللی از فراگیر شدن فقر در کشور، برنامه‌ی جهانی غذا بر حمایت از شهروندان فقر افغاستان تاکید کرده‌است. این اداره ملل متحد می‌گوید که در زمستان سال روان در نظر دارد که هر ماه از ۱۵میلیون تن در افغانستان حمایت کند. از سویی‌هم، صندوق جمعیت ملل متحد برای افغانستان گفته […]

در ادامه‌ی هشدار نهادهای مددرسان بین‌المللی از فراگیر شدن فقر در کشور، برنامه‌ی جهانی غذا بر حمایت از شهروندان فقر افغاستان تاکید کرده‌است.

این اداره ملل متحد می‌گوید که در زمستان سال روان در نظر دارد که هر ماه از ۱۵میلیون تن در افغانستان حمایت کند. از سویی‌هم، صندوق جمعیت ملل متحد برای افغانستان گفته است که ۷۹ درصد مردم در این کشور به وسایل گرمایشی دست‌رسی ندارند. این در حالی‌است که شماری از شهروندان کشور از ناعادلانه روند توزیع کمک‌های بشری در کشور شکایت می‌کنند. هم‌چنان آگاهان اقتصادی می‌گویند که کمک‌های بشری در درازمدت به سود کشور نیست.

زمستان همیشه برای شهروندان افغانستان یادآور فقر و فاقه بوده، زمستان پیش‌رو، به‌دلیل نرخ بالای بیکاری و قدرت پایین خرید، از فاجعه‌ بارترین زمستان‌های کشور خواهد بود.

در ادامه‌ی هشدار نهادهای مددرسان بین‌المللی از فراگیر شدن فقر در کشور برنامه جهانی غذا بر حمایت از شهروندان فقر افغاستان تاکید کرده‌است. این اداره ملل متحد می‌گوید که در زمستان سال روان در نظر دارد که هر ماه از ۱۵ میلیون تن در افغانستان حمایت کند. در این حال، بسیاری از آگاهان سیاسی به این باورند که کمک‌های بشردوستانه در کوتاه مدت کارآیی دارد، اما در درازمدت به مهار فقر کمک نمی‌کند.

به‌گفته برنامه‌ی جهانی غذا، در تازه‌‌ترین مورد روز 〈سه‌شنبه، ۲۴ عقرب〉 بیش از دو هزار خانواده آسیب‌‌پذیر از روستاهای دورافتاده بدخشان مواد غذایی پنج ماهه را یک باره دریافت کردند. این در حالی‌است که شماری از شهروندان کشور از ناعادلانه بودن روند توزیع کمک‌های بشری در کشور شکایت می‌کنند. در همین‌حال، معین وزارت اقتصاد می‌گوید تلاش دارند پروژه‌های کلان راه اندازی شود تا ثبات اقتصادی به کشور برگردد.

از سویی‌هم، صندوق جمعیت ملل متحد برای افغانستان گفته است که ۷۹ درصد مردم در این کشور به وسایل گرمایشی دست‌رسی ندارند. گفتنی‌است که برنامه جهانی غذا گفته است که ۹۰ درصد شهروندان افغانستان غذای کافی ندارند و از هر ۱۰ تن در افغانستان، نه تن نمی‌توانند غذای کافی به دست بیاورند.