ایران بار دیگر تاکید کرده که احیای برجام از دستور کار این کشور و امریکا خارج نشده است. سخن‌گوی وزارت خارجه ایران امروز در نشست خبری، مقام‌های امریکایی را به دروغ‌گویی در امور احیای توافق هسته‌ای برجام متهم کرده و افزود که واشنکتن می‌خواهد با این اقدام هزینه‌های برجام را نپردازند. در این حال، وزیر […]

ایران بار دیگر تاکید کرده که احیای برجام از دستور کار این کشور و امریکا خارج نشده است.

سخن‌گوی وزارت خارجه ایران امروز در نشست خبری، مقام‌های امریکایی را به دروغ‌گویی در امور احیای توافق هسته‌ای برجام متهم کرده و افزود که واشنکتن می‌خواهد با این اقدام هزینه‌های برجام را نپردازند. در این حال، وزیر امور خارجه امریکا، احیای برجام را در کوتاه مدت بعید دانسته و گفته است که امریکا هیچ‌گاهی اجازه نخواهد داد، ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

در حالی که مذاکرات برای احایی دوباره برجام آهسته آهسته از جمع موضوعات مهم جهانی خارج می‌شود، ایران بار دیگر اعلام کرد که این مذاکرات از دستور کار این کشور و امریکا بیرون نشده‌است.

وزارت خارجه ایران، اظهارات مقام‌های امریکا مبنی بر عدم تمرکز آن‌ها به موضوع برجام را نکوهش کرده و این مقام‌ها را به دروغ‌گویی و دورویی متهم کرده‌است.

ناصر کنعانی سنخ‌گوی وزارت خارجه ایران امروز در نشست خبری اعلام کرد که امریکا اگر تمایل به عدم احیای برجام دارد باید آنرا از طریق کانال‌های ازتباطی به این کشور بیان کند. وی افزود که مقام‌های ایالات متحده امریکا با بیان اظهارات ضد ونقیض در باره توافق هسته‌ای، می‌خواهد از هزینه‌های احیای توافق برجام فرار کنند.

سخن‌گوی وزارت خارجه ایران، امریکا را متهم به حمایت از اعتراض‌ها در این کشور کرده وعلاوه کرد که واشنگتن هرکز نمی‌تواند با اعمال تحریم‌ها، ارعاب، تحریک معترضان و فشار تهران را مجبور به پذیرش شرایط این کشور کند.

در این حال امریکا یک‌بار دیگر احیای توافق هسته‌ای برجام را در کوتاه مدت بعید خوانده است. انتنیوبلنکین وزیر امور خارجه این کشور گفته است که با توجه به شرایط و موضع گیری‌ها دوطرف، رسیدن به توافق نهایی در زمان کوتاه بعید است. وی تاکید کرده که امریکا هیچ‌گاهی اجازه نخواهد داد که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند: ″هیچ توافق قریب‌الوقوعی با ایران برای احیای توافق هسته‌ای وجود ندارد، آمریکا به مقابله با فعالیت‌های بی‌‌ثبات ‌کننده ایران، خواه به توافق هسته‌ای برسد یا نرسد، ادامه خواهد داد، آمریکا هرگز اجازه نمیدهد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد″.

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که روز جمعه نماینده‌ی روسیه در سازمان ملل امریکا را متهم به عدم تمایل به رسیدن به توافق نهایی با ایران کرده اضافه نمود که، واشنکتن با دخیل ساختن ایران در جنگ اوکراین می‌خواهد مذاکرات را به حاشیه ببرد.