ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهور اوکراین بر آزاد سازی کامل خاک اوکراین تاکید کرده است. وی گفته است که نیروهای نظامی این کشور تمامی نظامیان روسیه از خاک اوکراین بیرون خواهند راند و مناطق الحاق شده به روسیه را دوباره آزاد خواهند کرد. در این‌حال، جوبایدن رییس‌جمهور امریکا به روسیه در باره استفاده از سلاح هسته‌ای هشدار […]

ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهور اوکراین بر آزاد سازی کامل خاک اوکراین تاکید کرده است.

وی گفته است که نیروهای نظامی این کشور تمامی نظامیان روسیه از خاک اوکراین بیرون خواهند راند و مناطق الحاق شده به روسیه را دوباره آزاد خواهند کرد. در این‌حال، جوبایدن رییس‌جمهور امریکا به روسیه در باره استفاده از سلاح هسته‌ای هشدار داده‌است. از سویی‌دیگر رییس‌جمهور روسیه به تمامی شرکت‌های دولتی دستور داده‌است که روند تولید وسایل و تجهیزات نظامی را سرعت بخشند.

در حالی که تنش‌های لفظی و امنیتی میان روسیه و اوکراین شدت گرفته است، رییس‌جمهور اوکراین بر آزاد سازی کامل این کشور تاکید کرده‌است.

ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهور اوکراین در پیام ویدیویی خود گفته است که تمامی نیروهای روسیه را از خاک اوکراین بیرون خواهند کرد. وی افزوده که تمامی مناطق این کشور که روسیه آن‌را جز خاک خود کرده را آزاد و به اوکراین برمی‌گرداند. رییس‌جمهور اوکراین علاوه کرده‌است که اوکراین نه‌تنها برای خود؛ بل‌که برای تمامی اروپا می‌جنگد: ″ما قطعا کریمه را آزاد خواهیم کرد. ما این بخش از کشورمان را نه ‌تنها به خاک و قلمرو اوکراین که به همه اروپا برمی‌گردانیم و این موضوع یک بار دیگر امروز تایید شد. من از همه شرکایمان قدردانی می ‌کنم″.

در این‌حال، جوبایدن رییس‌جمهور امریکا به روسیه در باره استفاده از سلاح هسته‌ای هشدار داده‌است. وی بس در گفت‌وگو با خبر نگاران تاکید کرده‌است که روسیه در استفاده از هر نوع سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین مرتکب اشتباه بزرگی خواهد شد: ″اگر روسیه از سلاح‌‌های هسته‌ای تاکتیکی استفاده کند، اشتباهی فوق‌العاده جدی خواهد بود. در حال‌حاضر نمی‌توانم به شما اطمینان دهم که این یک عملیات فریب است، نمی‌‌دانم اما استفاده از سلاح هسته‌ای یک اشتباه بسیار جدی خواهد بود″.

از سویی دیگر ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه دستور داده‌است که تولیدات وسایل و تجهیزات نظامی سرعت پیدا کند. وی با تشکیل کمیته‌ای تاکید کرده‌است که شرکت‌های دولتی باید تولید وسایل و تجهیزات نظامی را سرعت بخشند و تمامی نیازهای نظامیان را به‌‌زودی در دست‌رس نیروهای روسیه قرار دهند: ″ما باید روی وضعیت واقعی تمرکز کنیم، روی نیازهای واقعی نیروهای ما، روی تجهیزاتی که مستقیما با عملیات نظامی ویژه مرتبط است، این تجهیزات نه تنها باید در دست‌رس باشد؛ بل‌که باید ابزار مدرن و راحت و سایر تجهیزات ویژه نیز وجود داشته‌باشد″.

این گفته‌ها در حال بیان می‌شود که اخیر تنش‌ها میان مسکو و کیف برسر ساخت و استفاده اوکراین از بمپ کثیف اوج گرفته است و روسیه از بهر این موضوع به تمامی شرکای اوکراین و سازمان ملل هشدار داده‌است.