شماری از سناتوران جمهوری‌خواه امریکا، بار دیگر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را مرگ ‌بار توصیف کرده‌اند. مایکل مک کال، نماینده تگزاس در سنای امریکا، گفته است که آنان در حال آماده ‌سازی طرحی ‌اند تا در مورد عقب‌‌نشینی آشفته دولت بایدن از افغانستان تحقیق کنند. این نماینده جمهوریخواه با نگرانی از افزایش نفوذ چین […]

شماری از سناتوران جمهوری‌خواه امریکا، بار دیگر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را مرگ ‌بار توصیف کرده‌اند. مایکل مک کال، نماینده تگزاس در سنای امریکا، گفته است که آنان در حال آماده ‌سازی طرحی ‌اند تا در مورد عقب‌‌نشینی آشفته دولت بایدن از افغانستان تحقیق کنند.

این نماینده جمهوریخواه با نگرانی از افزایش نفوذ چین در افغانستان، خاطر نشان کرده که بیجینگ اکنون در افغانستان حضور دارد. او احتمال دست‌رسی چین به پایگاه هوایی بگرام را مایه نگرانی خوانده‌است.

یک سال پس از خروج امریکا و متحدانش از افغانستان؛ پرونده‌ای طولانی‌ترین جنگ ایالات متحده هنوز بسته نشده‌است. در ادامه انتخابات میان ‌دوره‌ای کنگره امریکا، اکنون سناتوران جمهوری‌خواه این کشور خروج از افغانستان را مرگ‌‌بار توصیف کرده و می‌گویند که بررسی این قضیه را در دستور کار خواهند داشت.

مایکل مک کال، نماینده‌ی تگزاس در سنای امریکا، به شبکه فاکس ‌نیوز گفته است که آنان در حال آماده‌‌سازی طرحی ‌اند تا در مورد عقب‌‌نشینی آشفته دولت بایدن از افغانستان تحقیق کنند.

در همین‌حال، این نماینده‌ی جمهوریخواه با نگرانی از افزایش نفوذ چین در افغانستان، خاطر نشان کرده که بیجینگ اکنون در افغانستان حضور دارد. کال احتمال دست‌رسی چین به پایگاه هوایی بگرام‌ را مایه نگرانی خوانده‌است. از سوی‌ دیگر سناتور مک کال تصریح کرده‌است که همه دشمنان امریکا اکنون جسور و توانمند شده‌‌اند و این اتفاقی نیست، بل‌که به طرح‌های دولت بستگی دارد.

این طرح در حالی ارایه شده‌است که طبق گزارش‌ها، جمهوریخواهان امریکا تاکنون در انتخابات میان‌ دوره‌ای برای کنترل مجلس سنای این کشور نسبت به دموکرات‌‌ها پیش‌تاز بوده‌‌اند. زمانی بیش‌تری نیاز است تا دانسته شود نتایج این تحقیق برای افغانستان چه پیامدی خواهد داشت.