دبیرکل ناتو از گروه طالبان خواسته است که گفتگوهای بین الافغانی آغاز و مواد توافقنامه صلح میان آمریکا را عملی کند. ینس ستولتنبرگ گفته که این سازمان برای “خروج نظامی” از افغانستان عجله ندارد. روز سه شنبه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در گفتگوی تلفنی با ملا عبدالغنی برادر رییس دفتر طالبان در قطر از […]

دبیرکل ناتو از گروه طالبان خواسته است که گفتگوهای بین الافغانی آغاز و مواد توافقنامه صلح میان آمریکا را عملی کند. ینس ستولتنبرگ گفته که این سازمان برای خروج نظامیاز افغانستان عجله ندارد.

روز سه شنبه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در گفتگوی تلفنی با ملا عبدالغنی برادر رییس دفتر طالبان در قطر از او خواست که دوره کاهش خشونت ها را ادامه بدهد. با این حال، دبیرکل ناتو در یک نشست خبری با نخست وزیر کروشیا می گوید که گروه طالبان باید کاهش خشونت ها را بپذیرد و گفتگو های بین الافغانی را آغاز کند.

ینس ستولتنبرگ دبیرکل ناتو تاکید می کند: “ما به طالبان پیام روشن داریم که در جنگ پیروزی وجود ندارد و این گروه باید به میز مذاکره حاضر شود، صلح و آشتی واقعی را ایجاد و توافقنامه صلح با آمریکا را عملی کند.”

دبیرکل ناتو می افزاید که این سازمان به حمایت از نظامیان افغانستان ادامه می دهد و برای خروج نظامی از این کشور عجله ندارد.

وی می گوید: “ما به آموزش و مشوره به نظامیان افغانستان متعهد باقی می ‌مانیم و کمک مالی خود را به این نظامیان ادامه می ‌دهیم. در خروج از افغانستان عجله نداریم، اگر ما در خروج قوا از افغانستان عجله کنیم، توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان ممکن عملی نشود.”

این در حالیست گروه طالبان پس از امضای توافقنامه صلح با آمریکا دوره کاهش خشونت ها را پایان یافته اعلام کرد و در چند روز گذشته این گروه حمله های خود از سرگرفته است.