تام وست نماینده‌‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان در یک‌ گفت‌وگوی تلفنی با حامد کرزی، رییس‌‌جمهور پیشین کشور، روی وضعیت اقتصادی و آینده مردم افغانستان صحبت کرد. آقای وست در رشته تویتی نوشته ‌است که جامعه بین‌‌المللی برای رسیدگی به نیازهای اساسی آستین بالا زده‌اند. آنان در این تماس تلفنی بار دیگر روی بازگشایی مکتب‌های دختران […]

تام وست نماینده‌‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان در یک‌ گفت‌وگوی تلفنی با حامد کرزی، رییس‌‌جمهور پیشین کشور، روی وضعیت اقتصادی و آینده مردم افغانستان صحبت کرد.

آقای وست در رشته تویتی نوشته ‌است که جامعه بین‌‌المللی برای رسیدگی به نیازهای اساسی آستین بالا زده‌اند. آنان در این تماس تلفنی بار دیگر روی بازگشایی مکتب‌های دختران در کشور تاکید کرده‌اند.

 

افغانستان در بیش‌تر از چهار دهه‌ای که گذشت، کانون آشوب و بحران بوده‌است. بارها برای پایان گذاشتن به این بحران، راه حل‌های هم‌چون لویه جرگه‌های داخلی و نشست‌های خارجی سنجیده است؛ اما ظاهرا هیچ کدام کارساز نبوده است. اینک، بار دیگر بحث گفت‌وگوهای بین‌الافغانی برسر زبان‌ها افتاده است.

در همین‌حال، نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان در یک‌ گفت‌وگوی تلفنی با حامد کرزی، رییس‌‌جمهور پیشین کشور، روی وضعیت اقتصادی و آینده مردم افغانستان صحبت کرد. نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان و رییس‌جمهور پیشین کشور در این گفت‌وگو بر ضرورت فوری ایجاد یک گفتمان ملی واقعی میان مردم کشور تاکید کرده‌‌اند.

آقای وست در رشته تویتی نوشته ‌است جامعه بین‌‌المللی برای رسیدگی به نیازهای اساسی آستین بالا زده‌‌‎اند؛ حال امارت اسلامی باید سهم‌‌شان را ادا کنند‌. ویست خاطرنشان کرده است:امارت اسلامی به شیوه‌‌هایی حکومت کنند که زمینه سرمایه ‌گذاری و بازگشت متخصصان تحصیل‌ کرده را فراهم کنند.

گفتنی‌است که در این گفت‌وگوی تلفنی بار دیگر روی بازگشایی مکتب‌های متوسطه و لیسه دختران در کشور تاکید کرده‌است. این درحالی‌است که بیش از ۴۰۰ روز از بسته بودن مکتب‌های دختران بالاتر از صنف ششم در کشور می‌گذرد.