یک سال پس از خروج امریکا از افغانستان و موجی از انتقادهایی که علیه دولت جوبایدن شکل گرفت، حالا جمهوریخواهان در کانگرس می‌خواهند که عملکرد بایدن را در این زمینه به بررسی بگیرند. مایکل مک کال نماینده ارشد جمهوریخواه و عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا از وزارت خارجه این کشور خواسته تا اسناد […]

یک سال پس از خروج امریکا از افغانستان و موجی از انتقادهایی که علیه دولت جوبایدن شکل گرفت، حالا جمهوریخواهان در کانگرس می‌خواهند که عملکرد بایدن را در این زمینه به بررسی بگیرند.

مایکل مک کال نماینده ارشد جمهوریخواه و عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا از وزارت خارجه این کشور خواسته تا اسناد خروج از افغانستان را حفظ کند.

مک کال این را هم گفته که هر گونه اسنادی که ممکن برای تحقیقات مهم و پاسخ‌گوی تحقیقات باشد، باید از سوی وزارت خارجه حفظ شود.

این جمهوریخواه ارشد پیش از این نیز در گزارشی، خروج از افغانستان را شکست استراتژیک دولت جوبایدن خوانده بود.

بر اساس گزارش‌ها، این گفته نشانه یی است که اگر جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره یی ماه آینده به پیروزی برسند، تحقیقات جدیدی را در مورد موضوع خروج از افغانستان آغاز خواهند کرد.

این در حالی‌است که کارشناسان می‌گویند، خروج امریکا از افغانستان و به قدرت رسیدن امارت اسلامی بر کشور، یکی از سیاست‌های دولت جوبایدن بود که او را با انتقادهای تندی مواجه کرد.

منتقدان، تصمیم امریکا مبنی بر خروج از افغانستان را عجولانه خوانده و گفته بودند که با این کار، بایدن امنیت امریکا را با خطر مواجه کرده‌است.