پس از گذشت حدود پنج ماه از خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان و سقوط حکومت اشرف غنی به دست امارت اسلامی، حالا توماس وست نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان در گفت‌وگو با یک رسانه‌ای داخلی گفته است که حکومت سرپرست از طریق برگزاری لویه جرگه سیستم سیاسی افغانستان را مشخص کند. آقای وست تاکید […]

پس از گذشت حدود پنج ماه از خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان و سقوط حکومت اشرف غنی به دست امارت اسلامی، حالا توماس وست نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان در گفت‌وگو با یک رسانه‌ای داخلی گفته است که حکومت سرپرست از طریق برگزاری لویه جرگه سیستم سیاسی افغانستان را مشخص کند.

آقای وست تاکید کرده که امارت اسلامی باید ساختار سیاسی افغانستان را در مشورت با مردم مشخص کند. این نماینده‌ی امریکا گفته است که واشنگتن نسخه مشخصی نزد خود ندارد و باید مشخص شود که ساختار سیاسی آینده‌ی افغانستان چگونه خواهد بود. آقای وست گفته است که سازمان ملل متحد، امریکا و یا هیچ کشوری نباید بر امارت اسلامی فشار وارد کنند تا شخصیت‌هایی از حکومت پیشین یا هم افراد مشخصی را در حکومت شان جابه‌‌جا کنند. نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان تاکید کرده، آنچه باید بر آن پافشاری شود، یک روند واقعی معنادار و مشوره سراسری با مردم افغانستان و رای‌زنی با رهبران زن، رهبران اقوام و مردم محلی است. نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا برای افغانستان در حالی این اظهارات را بیان می‌کند که حدود پنج ماه از به قدرت رسیدن امارت اسلامی بر افغانستان می‌گذرد و تاکنون ساختار سیاسی افغانستان مشخص نشده است.