درپی وقوع دو رویداد ترافیکی در ولایت بغلان ۱۱تن جان باختند و نزدیک به ۵۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند. مدیریت ترافیکی ولایت بغلان می‌گوید که رویداد اولی شب گذشته، زمانی رخ داد که یک موتر مسافربری نوع ۵۸۰ در ولسوالی خنجان از خط عبوری منحرف و واژگون شده‌است. رویداد دومی ناشی از برخورد دو موتر […]

درپی وقوع دو رویداد ترافیکی در ولایت بغلان ۱۱تن جان باختند و نزدیک به ۵۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند. مدیریت ترافیکی ولایت بغلان می‌گوید که رویداد اولی شب گذشته، زمانی رخ داد که یک موتر مسافربری نوع ۵۸۰ در ولسوالی خنجان از خط عبوری منحرف و واژگون شده‌است.

رویداد دومی ناشی از برخورد دو موتر نوع کرولا و وتس بوده که در در منطقه‌ی کیله‌گی از مربوطات ولسوالی دوشی این ولایت اتفاق افتاده است. در میان قربانیان این رویداد، زنان و کودکان نیز شامل اند.

در چند ماه اخیر، شمار رویدادهای ترافیکی در کشور افزایش یافته و نزدیک به هر روز، یک رویداد ترافیکی از یکی از ولایت‌ها گزارش می‌‌شود. در تازه‌ترین مورد، مسوولان محلی ولایت بغلان می‌گویند که در نتیجه‌ی واژگون شدن یک بس مسافربری نوع ۵۸۰ در این ولایت، کم‌ازکم ۸ تن جان باخته‌اند و ۴۱ تن دیگر زخمی شده‌اند. مدیریت عمومی ترافیک ولایت بغلان در خبرنامه‌‌ای گفته است که این رویداد ترافیکی شب (یک‌شنبه، ۲۹ عقرب) در ساحه “تخت سنگ” از مربوطات ولسوالی خنجان این ولایت به‌وقوع پیوسته است. براساس خبرنامه در میان جان باختگان دو زن و در میان زخمی‌های این رویداد ترافیکی شماری از زنان و کودکان نیز شامل اند. خبرنامه بی‌‌احتیاطی راننده و از کار افتادن “برک” این بس را از عوامل عمده واژگون شدن آن به‎دریا عنوان کرده و گفت که تمامی زخمی‌‌ها به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند. وضعیت صحی شماری از زخمی‌ها وخیم گفته شده‌است براساس خبرنامه، ممکن شمار تلفات ناشی از این رویداد ترافیکی افزایش یابد.

در یک خبر دیگر، در اثر یک رویداد ترافیکی دیگر در این ولایت، سه تن جان باخته اند و هفت نفر دیگر زخمی شده‌اند. این حادثه ترافیکی در نتیجه‌ی برخورد دو موتر نوع “کرولا و وتس” در منطقه “کیله‌گی” از مربوطات ولسوالی دوشی این ولایت اتفاق افتاده است. در میان قربانیان این رویداد، زنان و کودکان نیز شامل اند.

حوادث ترافیکی در برخی از شاهراه‌‌ای بزرگ افغانستان افزایش یافته است. رعایت نشدن قوانین ترافیکی توسط رانندگان، توزیع جواز رانندگی به‌گونه‌ی غیرقانونی، بی‌توجهی شهروندان کشور و کم عرض بودن جاده‌‌ها از عوامل افزایش رویدادهای ترافیکی در بخش ‌های از کشور گفته می‌شود.