پس از حدود یک سال از تحول افغانستان، همین اکنون هم وضعیت کشور محور گفتمان‌های سیاسی مقام‌های کشورهای گوناگون را شکل می‌دهد. در تازه‌ترین مورد، توماس وست نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا در امور افغانستان می‌گوید که با مقام‌های ملکی و نظامی پاکستان در پیوند به وضعیت افغانستان گفت‌وگو کرده‌است. نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا گفته که پاکستان همکار […]

پس از حدود یک سال از تحول افغانستان، همین اکنون هم وضعیت کشور محور گفتمان‌های سیاسی مقام‌های کشورهای گوناگون را شکل می‌دهد.

در تازه‌ترین مورد، توماس وست نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا در امور افغانستان می‌گوید که با مقام‌های ملکی و نظامی پاکستان در پیوند به وضعیت افغانستان گفت‌وگو کرده‌است.

نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا گفته که پاکستان همکار مهم امریکاست و دو طرف روی موضوعات مختلف باهم کار می‌کنند.

به گفته وست، امریکا و پاکستان در مورد آن شمار از گروه‌های هراس‌افگن نگران اند که به خاطر آنها محدودیت‌های اقتصادی بر اسلام‌آباد وضع شده‌است.

توماس وست، این را هم گفته که حمله‌های اخیر تحریک طالبان پاکستانی در مناطق مختلف این کشور یک چالش جدی برای اسلام‌آباد است.

نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا در امور افغانستان در حالی با مقام‌های پاکستانی در پیوند به وضعیت افغانستان دیدار و گفت‌وگو می‌کند که با گذشت بیش از یک سال از حاکمیت دوباره امارت اسلامی بر کشور، به شمول امریکا و پاکستان، هیچ کشوری حکومت سرپرست را به‌رسمیت نشناخته است.