برنامه جهانی غذا می‌گوید، تغییرات اقلیمی در افغانستان، بر میلیون‌ها شهروند این کشور تاثیر منفی گذاشته است. این نهاد در یک تویت گفته که خشک‌سالی، افزایش نرخ مواد غذایی و قحطی، وضعیت زندگی بسیاری‌ها را در افغانستان با مشکل روبه‌رو کرده‌است. پیش از این نیز نهادهای کمک‌رسان سازمان ملل متحد از وضعیت‌ بشری در افغانستان […]

برنامه جهانی غذا می‌گوید، تغییرات اقلیمی در افغانستان، بر میلیون‌ها شهروند این کشور تاثیر منفی گذاشته است.

این نهاد در یک تویت گفته که خشک‌سالی، افزایش نرخ مواد غذایی و قحطی، وضعیت زندگی بسیاری‌ها را در افغانستان با مشکل روبه‌رو کرده‌است. پیش از این نیز نهادهای کمک‌رسان سازمان ملل متحد از وضعیت‌ بشری در افغانستان نگران کرده و خواستار کمک‌های بشردوستانه به این کشور شدند.

با سقوط حکومت پیشین فقر در کشور فراگیر شده‌است. کاهش کمک‌های جهانی و مسدود شدن ذخایر ارزی کشور از علت های اصلی فراگیر شدن فقر در کشور گفته شده‌است. در ادامه‌ی نگرانی‌های جهانی از وضعیت بد بشری در کشور، در تازه‌ترین مورد برنامه جهانی غذا گفته است که تغییرات اقلیمی در افغانستان، بر میلیون‌ها شهروند این کشور تاثیر منفی گذاشته است. این نهاد در یک تویت گفته که خشک‌سالی، افزایش نرخ مواد غذایی و قحطی، وضعیت زندگی بسیاری‌ها را در افغانستان با مشکل روبه‌رو کرده‌است. برنامه غذایی جهان، عکس یک دهقان را در کندهار نیز نشر کرده و گفته است، با آن‌که زارعان در این ولایت با شدت کار می‌کنند، باز هم هیچ یک نمی‌تواند مواد غذایی کافی را برای خانواده‌اش فراهم کند.

این در حالی‌است که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل ″یونیسف″ با هشدار درباره زمستان سخت پیش ‌روی افغانستان خواستار کمک ۷۵ میلیون دالر کشورهای کمک‌‌رسان به افغانستان شده‌است. یونیسف اعلام کرد یک استراتژی زمستانی را برای ارایه کمک‌‌های بشردوستانه به ویژه برای کودکان در افغانستان تدوین کرده و برای عملی کردن آن به ۷۵ میلیون دالر نیاز دارد. یونیسف در ادامه محرک‌های اصلی فقر در افغانستان را شوک اقتصادی، خشک‌سالی، جنگ و درگیری و بیماری کرونا عنوان کرد.