بازرس ویژه‌ی امریکا برای افغانستان ″سیگار″ گزارش داده‌است که اشرف غنی رییس‌جمهور فراری افغانستان، از واقعیت‌‌های افغانستان فاصله آشکار داشت و او در سرزمین خیالی به‌ سر می‌‌برد. سیگار که در روزهای گذشته بخش‌هایی از آخرین گزارش خود در مورد دلایل سقوط دولت پیشین افغانستان را در توییتر باز نشر می‌کند گفته است که یکی […]

بازرس ویژه‌ی امریکا برای افغانستان ″سیگار″ گزارش داده‌است که اشرف غنی رییس‌جمهور فراری افغانستان، از واقعیت‌‌های افغانستان فاصله آشکار داشت و او در سرزمین خیالی به‌ سر می‌‌برد. سیگار که در روزهای گذشته بخش‌هایی از آخرین گزارش خود در مورد دلایل سقوط دولت پیشین افغانستان را در توییتر باز نشر می‌کند گفته است که یکی از دلایل سقوط دولت پیشین، غفلت آقای غنی از واقعیت‌‌های نگران کننده‌‌ای بود که کشورش با آن روبه‌رو بود و این حتی از روزهای آغازین حکومتش مشهود بود.

با سقوط دولت پیشین افغانستان، نبرد روایت‌‌ها برای توضیح عوامل فروپاشی آغاز شد و کماکان ادامه دارد. هرچند سقوط نظام جمهوری دلایل و عوامل زیادی می‌تواند داشته باشد، اما بی‌گمان اشرف غنی و حلقه نزدیک تصمیم‌گیر وی علت‌العل فروپاشی حکومت پیشین است.

درهمین‌حال، بازرس ویژه‌ی امریکا برای افغانستان در گزارش خود از مایکل مک کینلی، سفیر پیشین امریکا در کابل نقل قول کرده که گفته است محمداشرف غنی، رییس‌جمهور فراری افغانستان از واقعیت‌های افغانستان فاصله آشکار داشت و او در سرزمین خیالی به‌‌سر می‌‌برد.

سیگار که در روزهای گذشته بخش‌‌هایی از آخرین گزارش خود در مورد دلایل سقوط دولت پیشین افغانستان را در توییتر بازنشر می‌کند گفته است که یکی از دلایل سقوط دولت پیشین، غفلت آقای غنی از واقعیت‌‌های نگران کننده‌‌ای بود که کشورش با آن روبه‌رو بود و این حتی از روزهای آغازین حکومتش مشهود بود. پیش از این نیز روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که مقام‌های حکومت پیشین افغانستان به‌شمول دست‌یاران محمد اشرف غنی، در جریان سال‌‌های اخیر حکومت‌اش، میلیون‌ها دالر را برای خرید جایدادها در دبی و امریکا مصرف کرده‌اند. این در حالی‌است که در حال‌حاضر میلیون‌ها تن در داخل افغانستان با فقر و تنگدستی روبه‌رو استند.

رییس‌جمهور فراری افغانستان در واپسین مصاحبه‎ای که داشت گفته که پیش از آنکه در ماه آگست پارسال افغانستان را ترک کند، بر سر سقوط نظام جمهوری معامله شده بود.این درحالی‌است که آقای غنی پیش از سقوط شهر کابل، از افغانستان فرار کرده بود.