شبکه تلویزیونی فاکس ‌نیوز در تازه‌ترین گزارش خود گفته که داعش و القاعده از افغانستان امنیت امریکا و جهان را تهدید می‌کند. این شبکه افزوده، با وجودی تعهد در توافق‌نامه صلح دوحه، داعش و القاعد دوباره به‌افغانستان برگشته‌‌اند. در گزارش به‌نقل از مقام‌های امریکایی آمده که این دو گروه در حال برنامه‌ریزی حمله بر امریکا […]

شبکه تلویزیونی فاکس ‌نیوز در تازه‌ترین گزارش خود گفته که داعش و القاعده از افغانستان امنیت امریکا و جهان را تهدید می‌کند.

این شبکه افزوده، با وجودی تعهد در توافق‌نامه صلح دوحه، داعش و القاعد دوباره به‌افغانستان برگشته‌‌اند. در گزارش به‌نقل از مقام‌های امریکایی آمده که این دو گروه در حال برنامه‌ریزی حمله بر امریکا و جهان استند.

امنیت افغانستان محور توجه جهانیان!

با سقوط حکومت پیشین، کشورهای جهان و منطقه همواره از تهدیدهای تروریستی بر خواسته از خاک افغانستان نگرانی می‌کنند. در تازه‌ترین مورد، در ادامه نگرانی‌ها از اوضاع کنونی افغانستان، شبکه تلویزیونی فاکس ‌نیوز گفته که داعش و القاعده از افغانستان امنیت امریکا و جهان را تهدید می‌‌کند. این شبکه افزوده، با وجودی تعهد در توافق‌نامه صلح دوحه، داعش و القاعد دوباره به‌افغانستان برگشته ‌اند. در گزارش به‌نقل از مقام‌های امریکایی آمده که این دو گروه در حال برنامه‌‌ریزی حمله بر امریکا و جهان استند.

این در حالی‌است که نماینده‌ی ایران و پاکستان در امور افغانستان چندی پیش از تهدیدات تروریستی از خاک افغانستان ابراز نگرانی کرده و بر جلوگیری از تهدیدات تروریستی از افغانستان تاکید کردند.

مقام‌های حکومت سرپرست بارها تاکید کرده‌اند که هیچ کشوری خارجی از افغانستان تهدید نخواهد شد. اخیرا رییس‌الوزرا در دیدار با فرستاده‌ی ویژه‌ی سازمان همکاری اسلامی گفت که داعش، نسبت به‌گذشته سرکوب شده است و تلاش‌ها در این زمینه، هم‌چنان ادامه دارد.