مایک والتز عضو جمهوریخواه کانگرس امریکا می‌گوید که بر اساس معلومات، القاعده در حال احیای خود در افغانستان است و بار دیگر احتمال حمله تروریستی علیه منافع امریکا متصور است. این عضو کانگرس با نگرانی از احتمال احیای دوباره گروه‌های هراس‌افگن مثل داعش در افغانستان، خواهان حفظ اطلاعات دو دهه جنگ نیروهای امریکایی در افغانستان […]

مایک والتز عضو جمهوریخواه کانگرس امریکا می‌گوید که بر اساس معلومات، القاعده در حال احیای خود در افغانستان است و بار دیگر احتمال حمله تروریستی علیه منافع امریکا متصور است.

این عضو کانگرس با نگرانی از احتمال احیای دوباره گروه‌های هراس‌افگن مثل داعش در افغانستان، خواهان حفظ اطلاعات دو دهه جنگ نیروهای امریکایی در افغانستان شده‌است. هم‌زمان با این، لورن بوبرت یک عضو دیگر جمهوریخواه در کانگرس امریکا گفته است که در افغانستان داعش و القاعده در حال رشد‌اند و توانایی حمله به امریکا را دارند. این در حالی‌است که حکومت سرپرست افغانستان همواره به جامعه جهانی اطمینان داده که از خاک افغانستان هیچ تهدیدی متوجه امریکا و دیگر کشورها نخواهد شد.

در ادامه‌ی نگرانی‌ها از فعالیت گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان مایک والتز عضو جمهوریخواه کانگرس امریکا نسبت به احیای القاعده و داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرده و از پنتاگون خواهان حفظ اطلاعات دو دهه جنگ افغانستان شده‌است.

والتز تاکید کرده که حفظ اطلاعات جنگ افغانستان سربازان امریکایی را در آینده کمک می‌کند که اگر نیاز شود که آنان دوباره به این کشور بروند، اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند و از آن استفاده کنند.

این عضو کانگرس گفته است که از آینده بیم دارد که بار دیگر سربازان امریکایی تهدید جنگ با القاعده و گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان را به جان بخرند.

هم‌زمان با این، لورن بوبرت عضو دیگر جمهوریخواه کانگرس امریکا گفته که در افغانستان داعش و القاعده در حال رشد‌اند و توانایی حمله به امریکا را دارند.

این در حالی‌است که حکومت سرپرست همواره به جامعه جهانی اطمینان داده که از خاک افغانستان هیچ تهدیدی متوجه کشورهای همسایه و جهان نخواهد شد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که با کشته شدن ایمن‌الظواهری در کابل، نگرانی‌های واشنگتن و قانون گذاران امریکایی نسبت به تهدیدات گروه‌های هراس‌افگن از خاک افغانستان بالا گرفت و به گفته مقام‌های امریکایی، واشنگتن نظارت مستقیم بر اوضاع افغانستان را از دست داده‌است.