نرندرا مودی، نخست‌وزیر هند می‌گوید که شماری از کشورها از تروریزم به‌عنوان بخشی از سیاست دولتی خود پشتی‌بانی می‌کنند و این کشورها مانع اقدام مبارزه علیه گروه‌های تروریستی می‌شوند. آقای مودی تاکید کرده، آن شمار از کشورها و سازمان‌هایی که با هراس‌افگنان همدردی می‌کنند باید منزوی شوند. هم‌زمان با این، وزیر تعاون دولت هند نیز […]

نرندرا مودی، نخست‌وزیر هند می‌گوید که شماری از کشورها از تروریزم به‌عنوان بخشی از سیاست دولتی خود پشتی‌بانی می‌کنند و این کشورها مانع اقدام مبارزه علیه گروه‌های تروریستی می‌شوند.

آقای مودی تاکید کرده، آن شمار از کشورها و سازمان‌هایی که با هراس‌افگنان همدردی می‌کنند باید منزوی شوند. هم‌زمان با این، وزیر تعاون دولت هند نیز گفته است که نفوذ فزاینده القاعده و داعش، چالش بزرگ برای امنیت منطقه است.

در ادامه نگرانی‌ها از چگونگی فعالیت و حضور هراس‌افگنان در منطقه، نرندرا مودی نخست‌وزیر هند در سومین نشست وزیران مبارزه با تامین مالی تروریزم در هند گفته است که شماری از کشورها از تروریزم به‌عنوان بخشی از سیاست دولتی خود پشتی‌بانی می‌کنند و این کشورها مانع اقدام مبارزه علیه گروه‌های تروریستی می‌شوند.

بر اساس گزارش رسانه‌های هندی، آقای مودی تاکید کرده، آن شمار از کشورها و سازمان‌هایی که با هراس‌افگنان همدردی می‌کنند باید منزوی شوند. او از جامعه جهانی نیز خواسته که جهان باید در برابر انواع حمایت‌های آشکار و پنهان از ترور متحد شود.

هم‌زمان با این، آمیت شاه وزیر تعاون دولت هند نیز در نشست وزیران مبارزه با تامین مالی تروریزم گفته که با سقوط حکومت پیشین، وضعیت در افغانستان تغییر کرده و نفوذ فزاینده القاعده و داعش، چالش بزرگی برای امنیت منطقه است.

به گفته آمیت شاه در کنار القاعده، سازمان‌هایی در جنول آسیا مانند لشکر طیبه و جیش محمد به گسترش ترور ادامه می‌دهند و هرگز نباید پناه گاه‌های امن تروریست‌ها یا منابع آن‌ها نادیده گرفته شود.

این در حالی‌است که حکومت سرپرست همواره تاکید کرده که امنیت در افغانستان به‌گونه‌ی سراسری تامین است و به‌هیچ گروهی اجازه فعالیت در خاک افغانستان را نمی‌دهد و از خاک این کشور هیچ تهدیدی متوجه کشورهای منطقه و جهان نیست.