الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین به تازگی در حساب توییترش نگاشته است که دومین محموله‌ی ۸۰ تنی برای تحکیم توانایی‌‌های دفاعی اوکراین را از آمریکای دریافت کرده است. این در حالی‌است که امریکا در روزهای گذشته نیز یک محموله‌ی ۹۰  تنی سلاح و جنگ‌افزار را به اوکراین ارسال کرده بود. در کنار این همه پشتیبانی […]

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین به تازگی در حساب توییترش نگاشته است که دومین محموله‌ی ۸۰ تنی برای تحکیم توانایی‌‌های دفاعی اوکراین را از آمریکای دریافت کرده است.

این در حالی‌است که امریکا در روزهای گذشته نیز یک محموله‌ی ۹۰  تنی سلاح و جنگ‌افزار را به اوکراین ارسال کرده بود. در کنار این همه پشتیبانی امریکا از اوکراین اما آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه‌ی آمریکا تقاضا برای تحریم فوری روسیه را رد کرده می‌گوید آمریکا اکنون قصد تحریم کردن روسیه را ندارد.

وی افزوده: “تحریم‌های بازدارنده برای تهاجم روسیه است. بنابر این اگر این تحریم‌‌ها اکنون وضع شوند، اثر بازدارندگی خود را از دست خواهند داد.

در همین حال بلینکن به روسیه بار دیگر در مورد حمله‌ی احتمالی به اوکراین هشدار داده و گفته است که حمله‌ی احتمالی روسیه به اوکراین فراتر از مسکو و کیف، و حتا نگرانی جهانی را به همراه است. زیرا برخی از اصول پایه‌ای روابط بین‌الملل که در یک دهه‌ی گذشته به حفظ صلح در اروپا کمک کرده است را به خطر می‌اندازد.

آقای بلینکن بیان داشت: “اگر یک نیروی روسیه به شکلی خصمانه وارد اوکراین شود، واکنشی سریع، شدید و متحد از سوی ما و اروپا به دنبال خواهد داشت.”

این در حالی‌است که رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که وزارت امور خارجه‌ی آمریکا مجوز خروج خانواده‌های دیپلمات‌ها و کارکنان غیرضروری سفارت واشنگتن در کیف را صادر کرده است. وزارت امور خارجه‌ی آمریکا در بیانیه‌ای خود ادعا کرده که علت صدور این دستور، تهدید اقدام نظامی روسیه علیه اوکراین است.