براساس گزارش‌ها، پاکستان حدود هزار و صد مهاجر افغانستان را در ایالت سند این کشور بازداشت و زندانی کرده‌است. گفته شده که در جمع بازداشت ‌شدگان زنان و کودکان نیز شامل هستند. در واکنش وزارت خارجه از دولت پاکستان خواسته است که به بدرفتاری با شهروندان افغانستان پایان دهد. عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی این وزارت می‌گوید […]

براساس گزارش‌ها، پاکستان حدود هزار و صد مهاجر افغانستان را در ایالت سند این کشور بازداشت و زندانی کرده‌است.

گفته شده که در جمع بازداشت ‌شدگان زنان و کودکان نیز شامل هستند. در واکنش وزارت خارجه از دولت پاکستان خواسته است که به بدرفتاری با شهروندان افغانستان پایان دهد. عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی این وزارت می‌گوید که از مدتی‌ به این‌‌سو پولیس پاکستان در برخی از شهرهای این کشور به ویژه در ایالت سند به آذیت و آزار مهاجرین افغانستان ادامه داده‌است. آقای بلخی ایجاد مشکلات به شهروندان افغانستان توسط پولیس پاکستان را محکوم کرده و از دولت این کشور خواسته است که باید از تکرار آن جلوگیری کند.

به گفته وی، سفارت افغانستان در اسلام‌آباد و کنسلگیری‌‌های آن برای حل این مشکل تلاش‌های زیادی کرده‌اند، اما تا کنون این چالش برطرف نشده‌است.

حکومت پاکستان تا کنون درباره بدرفتاری و بازداشت مهاجرین افغانستان ابراز نظر نکرده است. وزارت خارجه در حالی به ادامه بازداشت و بدرفتاری پولیس پاکستان با مهاجران افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند که در تازه‌‌ترین مورد، در ویدیویی که در رسانه‌‌های اجتماعی به نشر رسیده، برخی از شهروندان افغانستان در این کشور را نشان می‌‌دهد که توسط پولیس بازداشت شده‌اند. در این ویدیو دیده می‌‌شود که پولیس پاکستان دست‌‌های این مهاجرین را که در میان آنان کودکان نیز اند، بسته کرده و با خود می‌برد. این اقدام پولیس پاکستان واکنش‌های زیادی را در رسانه‌های اجتماعی در پی داشته و کابران افغانستان از برخورد نادرست پولیس با مهاجران در این کشور انتقاد کرده‌اند.