وزیر امور خارجه هند گفته است که جریان‌‌های سیاسی در افغانستان باید برای برآورده‌ کردن خواست‌های مردم با همدیگر همکاری کنند. او هم‌چنان افزود که اتفاقات غم‌‌انگیزی در افغانستان در حال رخ دادن است و هند نمی‌‌تواند تعیین کند که در افغانستان چه اتفاقی می‌‌افتد. وزیر خارجه هند بار دیگر بر روند صلح و آشتی […]

وزیر امور خارجه هند گفته است که جریان‌‌های سیاسی در افغانستان باید برای برآورده‌ کردن خواست‌های مردم با همدیگر همکاری کنند.

او هم‌چنان افزود که اتفاقات غم‌‌انگیزی در افغانستان در حال رخ دادن است و هند نمی‌‌تواند تعیین کند که در افغانستان چه اتفاقی می‌‌افتد. وزیر خارجه هند بار دیگر بر روند صلح و آشتی فراگیر به رهبری شهروندان افغانستان، برای ایجاد صلح‌و‌ثبات در افغانستان تاکید کرده‌است.

در پیوند به وضعیت کنونی افغانستان، بر آن‌چه که بیش‌تر از همه از سوی کشورهای همسایه تاکید شده، تشکیل حکومت فراگیری است که بازتاب دهنده تنوع قومی و مذهبی افغانستان باشد. تاکید که ظاهرا تا هنوز برآورده نشده‌است.

در همین‌حال، وزیر امور خارجه هند گفته است که جریان‌‌های سیاسی در افغانستان باید برای برآورده‌ کردن خواست‌های مردم با همدیگر همکاری کنند.

اس جیشانکار، وزیر امور خارجه هند، در یک نشست خبری زیر نام نقش هند در امور جهانی این اظهارات را مطرح کرده‌است. او افزوده که اتفاقات غم‌انگیزی در افغانستان در حال رخ دادن است: ″اتفاقات غم‌‌انگیزی در افغانستان در حال رخ دادن است، هند نمی‌تواند تعیین کند که در افغانستان چه اتفاقی می‌‌افتد، ما تنها کاری که می‌توانیم، کمک به مردم افغانستان در شرایط دشوار است″.

وزیر خارجه هند بار دیگر بر روند صلح‌وآشتی فراگیر به رهبری شهروندان افغانستان، برای ایجاد صلح‌وثبات در افغانستان تاکید کرده‌است.

وی هم‌چنان گفته است که مردم افغانستان خود باید تعیین کنند که چه اتفاقی در کشورشان رخ دهد. با این حال، اس جی شانکار طیف‌‌های مختلف سیاسی در افغانستان را به همکاری برای کمک به مردم فراخوانده‌است.

در همین‌حال، قطر و فرانسه روز 〈دوشنبه، ۲۵ میزان〉 روی تقویت همکاری‌‌های بین‌المللی در افغانستان گفت‌وگو کردند، در این دیدار، حقوق زنان و تقویت نقش جامعه مدنی در افغانستان مورد بحث قرار گرفته است.

گفتنی‌است که هند از جمله کشورهای است که اخیرا روابط دیپلماتیک خود با حکومت سرپرست را آغاز و سفارتش در کابل را با دیپلماتان محدود به هدف ان‌چه امور بشردوستانه عنوان شده، بازگشایی کرده‌است.