روسیه در چهار منطقه تازه الحاق شده به این کشور، حکومت نظامی اعلام کرد. ولادیمیر پوتین ریس‌جمهوراین کشور با صدور فرمانی که از سوی مجلس دومای روسیه نیز تصویب شد در مناطق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا حکومت نظامی را اعلام کرد. در این حال مقام‌های اوکراین این تصمیم مسکو را نکوهش کرده و آن‌را […]

روسیه در چهار منطقه تازه الحاق شده به این کشور، حکومت نظامی اعلام کرد. ولادیمیر پوتین ریس‌جمهوراین کشور با صدور فرمانی که از سوی مجلس دومای روسیه نیز تصویب شد در مناطق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا حکومت نظامی را اعلام کرد.

در این حال مقام‌های اوکراین این تصمیم مسکو را نکوهش کرده و آن‌را قانونی ساختن غارت اموال اکراین خواندند. از سویی دیگر مسوولان شهر خرسون ازدفع حملات نیروهای اوکراین بر این شهر خبر می‌دهند.

پس ازافزایش هشدارها در مورد ضد حملات نیروهای اوکراینی در مقابل نظامیان روسیه، اکنون مسکو دست به کار شده و برای پاسخ به این ضد حملات آماده می‌شود.

همین دو روز قبل بود که فرمانده نیروهای روسیه در اوکراین از حمله گسترده نیروهای اوکراین به شهر خرسون خبرداد، اکنون ریس‌جمهور روسیه فرمان را صادر کرده که برمبنای آن در چهار منطقه‌ی شرقی اوکراین که جدیدا به خاک روسیه الحاق شده، حکومت نظامی شده‌است.

بر اساس این فرمان که از سوی مجلس دومای روسیه نیز تصویب شده، حکومت نظامی در جمهوری‌های خود خوانده دونتسک و لوهانسک هم‌چنان مناطق خرسون و زاپروژیا عملی خواهد شد. ولادیمیرپوتین ریسپ‌جمهور روسیه هنگام امضای این فرمان به مسوولان دستور داد که گام‌های اساسی برای تامین امنیت، رشد اقتصادی و صنعت در این مناطق بردارند: ″امروز من فرمانی را امضا کردم تا حکومت نظامی در مناطق لوهانسک، دونتسک، زاپروژیا و خرسون عملی شود، مسوولان در مناطق الحاقی باید اقداماتی را برای تضمین امنیت شهروندان، حفاظت از عناصر حیاتی و نظم و تقویت اقتصاد و صنعت انجام دهند. به وزیر دفاع روسیه و سایر وزارت ها و موسسات دستور دادم تا حمایت‌‌های لازم را در این زمینه ارایه دهند.

در این حال مسوولان منطقه خرسون از دفع حملات نیروهای اوکراین به این شهر خبر می‌دهند. کریل استریموسوف معاون فرمانده این منطقه گفته است که نیروهای اوکراینی در حال حمله گسترده نظامی دربه خرسون هستند و به همین منظور نیروهای زیادی را جمع آوری نموده‌اند. وی از تخلیه غیر نظامیان از بخش‌های زیادی این شهر نیز خبر داده است: موفقیت نیروهای ما در دفع حمله نیروهای اوکراینی به سمت نوایا کامنکا- پرسلاو در منطقه خرسون چشم‌گیر بود، باید بگویم که جنگ بزرگ درخرسون به زودی آغاز خواهد شد. ما غیرنظامیان را از بخش‌های بزرگ این شهر بیرون نموده ایم و تلاش داریم تا از تلفات آن‌ها جلوگیری نماییم″.

این در حالی‌است که شماری از مقام‌های اوکراین در واکنش به اعلام حکومت نظامی در مناطق شرقی این کشور، این اقدام روسیه را قانونی ساختن غارت اموال اوکراین خواندند و از سازمان ملل متحد خواسته‌اند که این تصمیم مسکو را محکوم کند. این مقام‌های اوکراینی یک بار دیگر بر آزاد سازی کامل مناطق الحاق شده تاکید کردند.