ولادیمیر پوتین، رییس‌‌جمهور روسیه در اجلاس والادی با انتقاد از سیاست‌‌های غرب نسبت به دیگر کشورها گفت که کشورهای غربی برای کنترل و حفظ هژمونی خود در بقیه جهان از ابزارهای کثیف و خون‌باری استفاده می‌کنند. وی با بیان این که غرب بازی خطرناک و خونینی را آغاز کرده افزود که بحران جهانی همه را […]

ولادیمیر پوتین، رییس‌‌جمهور روسیه در اجلاس والادی با انتقاد از سیاست‌‌های غرب نسبت به دیگر کشورها گفت که کشورهای غربی برای کنترل و حفظ هژمونی خود در بقیه جهان از ابزارهای کثیف و خون‌باری استفاده می‌کنند.

وی با بیان این که غرب بازی خطرناک و خونینی را آغاز کرده افزود که بحران جهانی همه را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد و دیر یا زود غرب مجبور است درباره‌ی آینده مشترک به گفت‌وگو تن دهد: ″این بازی خطرناک، حاکمیت ملت‌ها و مردم و هویت و یگانگی‌شان را انکار می‌کند و به منافع دیگر دولت ‌ها هیچ اهمتیی نمی‌‌دهد″.

رییس‌جمهور روسیه گفت فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تعادل و توازن قدرت در جهان را به هم زد و این دلیل اصلی قدرت‌گیری غرب بود؛ اما دوره سلطه بدون منازعه و تقسیم ‌ناپذیر غرب در امور جهانی در حال پایان است: ″غرب به علت ازدست ‌دادن سلطه‌‌اش در عرصه جهانی به اقلیت‌ها روی آورده است. اگر متفکران و مقامات غربی فکر می‌کنند می‌توانند گرایش‌هایی مانند رژه هم‌ جنس ‌گرایان یا ده ‌ها گرایش جنیسی دیگر را وارد جامعه‌شان کنند، آن‌ها می‌توانند هر چیزی که می ‌خواهند، انجام دهند، اما این حق را ندارند که از دیگران بخواهند از راه و مسیر آن‌ها پیروی کنند″.

درهمین‌حال، سخن‌گوی وزارت خارجه امریکا گفت که پیام کشورش به ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه این است که حمایت نظامی امریکا از اوکراین ادامه خواهد داشت. ند پرایس افزود واشنگتن در حال هماهنگی با ۵۰ کشور متحد برای حمایت از اوکراین است: ″ما می ‌بینیم که بین طرف‌‌های مختلف آمریکایی در مورد حمایت از اوکراین هماهنگی وجود دارد. نهادها و موسسات مختلف در ایالات متحده در حمایت از اوکراین متحد هستند و من انتظار دارم که هماهنگی و حمایت آمریکا از اوکراین پس از انتخابات کنگره ادامه یابد″.

با این همه، روسیه از ریاست شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرده تا تحقیقات بین‌المللی درباره فعالیت‌‌های بیولوژیکی نظامی امریکا در خاک اوکراین را آغاز کند و نماینده چین در سازمان ملل هم تاکید کرده که اطلاعات مسکو در این رابطه مستحق توجه دقیق جامعه جهانی است.