چندین کشور اروپایی از اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا خبر داده اند که گفته می شود افراد مبتلا از ایتالیا به این کشورها سفر کرده اند. اتریش، کرواسی و سوئیس در اروپا، به علاوه الجزایر در افریقا، گفته اند شهروندانی که مریض شده اند به ایتالیا سفر کرده بودند. از سوی دیگر اولین آزمایش […]

چندین کشور اروپایی از اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا خبر داده اند که گفته می شود افراد مبتلا از ایتالیا به این کشورها سفر کرده اند.

اتریش، کرواسی و سوئیس در اروپا، به علاوه الجزایر در افریقا، گفته اند شهروندانی که مریض شده اند به ایتالیا سفر کرده بودند. از سوی دیگر اولین آزمایش مثبت ویروس کرونا در آمریکای لاتین گزارش شده است که به گفته مقام ها، این فرد هم از ایتالیا به این کشور برگشته است. ایتالیا در روزهای اخیر با بیش از سه صد مورد ابتلا و یازده مورد مرگ به مرکز ویروس کرونا در اروپا تبدیل شده است. ازسویی هم گزارشها از چین حاکی از آن است که تاکنون حدود هشتاد هزار تن در این کشور به کرونا مبتلا شده اند و حدود دوهزار و هفتصد تن جان خود را از دست داده اند. با این همه، مدیر انستیتوت مدیترانه ای بیماری های عفونی در شهر مارسی فرانسه می گوید که تجویز یک داروی رایج که برای معالجه مالاریا از آن استفاده می شود، در درمان مبتلایان به ویروس کرونا موثر است. انستیتوت مدیترانه ای بیماری عفونی مارسی، یکی از فعالترین موسسات علمی و پژوهشی در فرانسه برای تحقیق در مورد نوع جدید ویروس کرونا است.