محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو ایران می‌گوید که واکسن تک‌ دوزی ″اسپوتنیک لایت″ ساخت روسیه مجوز اضطراری گرفته‌است. او هم‌چنین اعلام کرده است که واکسن تک ‌دوزی آمریکایی ″جانسون اند جانسون″ هم در کمیسیون قانونی ساخت و ورود سازمان غذا و دارو تایید شده است. هشت ماه بعد از آن‌که آیت‌‌الله علی خامنه‌ای […]

محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو ایران می‌گوید که واکسن تک‌ دوزی ″اسپوتنیک لایت″ ساخت روسیه مجوز اضطراری گرفته‌است. او هم‌چنین اعلام کرده است که واکسن تک ‌دوزی آمریکایی ″جانسون اند جانسون″ هم در کمیسیون قانونی ساخت و ورود سازمان غذا و دارو تایید شده است.

هشت ماه بعد از آن‌که آیت‌‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران واردات واکسن آمریکایی و بریتانیایی را ممنوع اعلام کرد، سازمان غذا و دارو در تغییر سیاستی که به نظر می‌آمد حکومت ایران بر آن توافق کرده، اواخر ماه اسد امسال اعلام کرد مجوز واردات واکسن فایزر و مدرنا صادر شده است؛ اما این اولین بار است که اعلام می‌شود واکسن تک دوزی جانسون و جانسون هم در ایران به تایید رسیده است. او توضیح نداده چه زمانی این واکسن تایید شده و ایران هم برنامه‌ای برای واردات این واکسن اعلام نکرده است.