نخستین محموله‌ی کمک‌های بشری روسیه صبح امروز 〈پنج‌شنبه، ۲۷ عقرب〉 به کابل رسید. ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که این کمک‌ها شامل آرد، روغن و کمپل است. به گفته‌ی مجاهد، قرار است روسیه ۱۰۸  تُن مواد خوراکی به افغانستان کمک ‌کند و نخستین محموله‌ی آن که ۳۶ تُن است در سه هواپیما به کابل […]

نخستین محموله‌ی کمک‌های بشری روسیه صبح امروز 〈پنج‌شنبه، ۲۷ عقرب〉 به کابل رسید. ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که این کمک‌ها شامل آرد، روغن و کمپل است.

به گفته‌ی مجاهد، قرار است روسیه ۱۰۸  تُن مواد خوراکی به افغانستان کمک ‌کند و نخستین محموله‌ی آن که ۳۶ تُن است در سه هواپیما به کابل رسیده است. این نخستین محموله‌ی از کمک‌های بشردوستانه‌ روسیه است که پس از به قدرت ‌رسیدن طالبان به افغانستان صورت می‌گیرد. پیش از این، ضمیر کابلوف، نماینده‌ی ویژه‌ی روسیه برای افغانستان، گفته بود که وزارت‌های دفاع و صحت این کشور در حال آماده‌ سازی کمک‌های بشردوستانه به افغانستان هستند  طی روزهای گذشته برخی کشورهای عربی، ایران، پاکستان، اوزبیکستان، چین و قطر محموله‌های کمک‌های بشردوستانه و مواد بهداشتی را به افغانستان کمک کرده‌ اند.