وزیر دفاع روسیه می‌‌گوید که نیروهای این کشور کنترل لیسچانسک، آخرین شهر عمده در استان لوهانسک، را در اختیار گرفته‌اند. ولادیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین می‌گوید که نظامیان این کشور از شهر لیسیچانسک خارج شده‌اند. به گفته وی، پس از درگیری‌های سنگین، این نیروها مجبور به عقب‌نشینی شدند: ″رژیم کی‌‌یف حملات عمدی با موشک‌‌های توچکا او […]

وزیر دفاع روسیه می‌‌گوید که نیروهای این کشور کنترل لیسچانسک، آخرین شهر عمده در استان لوهانسک، را در اختیار گرفته‌اند. ولادیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین می‌گوید که نظامیان این کشور از شهر لیسیچانسک خارج شده‌اند.

به گفته وی، پس از درگیری‌های سنگین، این نیروها مجبور به عقب‌نشینی شدند: ″رژیم کی‌‌یف حملات عمدی با موشک‌‌های توچکا او با مهمات خوشه‌ای و هواپیماهای بدون سرنشین تی‌یو ۱۴۳ به مناطق مسکونی استان‌‌های بلگورود و کورسک روسیه انجام داده است″.

وی همچنان افزوده است: ″این واقعیت که ما از جان سربازان خود، و از مردم خود محافظت می‌کنیم، کم اهمیت نیست. ما دیوارها را بازسازی خواهیم کرد، زمین را پس خواهیم گرفت و بیش از همه باید از مردم خود محافظت کرد″.

درهمین حال جان کربی، سخن‌گوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز اعلام کرد که هنوز زمان مناسبی برای گفت‌وگوی صلح بین مسکو و کی‌یف فرا نرسیده است.

هم‌چنان دیمیتری پسکوف، سخن‌گوی رییس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که واشنگتن، اجازه نمی‌دهند اوکراینی ‌ها درباره‌ی صلح صحبت کنند: ″خود رییس‌جمهور ولادیمیر زلنسکی باید تصمیم بگیرد که چه زمانی، چگونه و تحت چه شرایطی می‌تواند به پیروزی دست یابد. البته حتی زلنسکی به شما خواهد گفت که اکنون زمان مناسبی برای این نوع بحث نیست و ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه نیز مطمینا هیچ نشانه‌‌ای از علاقه به مذاکرات نشان نداده است″.

از سوی دیگر رییس‌‌جمهور بلاروس گفته که آمریکا به دنبال تسلط بر جهان است: ″امریکا می‌‌خواهد دنیا را با دالر خود اداره کند و با درآمد حاصل از آن، سلاح‌‌هایی قدرتمند برای کنترل جهان بسازد. آمریکا تلاش می‌کند تا مانع ایجاد تغییرات درساختار تقسیم قدرت جهانی شود و در این راستا با کشورهای مخالف با سیاست‌هایش، می‌جنگد″.

با این همه نخست‌وزیر اسلواکی اعلام کرده است که کشورش ممکن است تعدادی جنگنده میگ- ۲۹ و تانک ‌به اوکراین ارسال کند.