در ادامه ناامیدی‌ها از به رسمیت شناخته نشدن حکومت سرپرست از سوی جهان، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید که عادی سازی روابط با حکومت سرپرست افغانستان دشوار است و امریکا حاکمیت فعلی در افغانستان را در برابر تعهداتش پاسخگو می‌داند. همزمان با این، عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت […]

در ادامه ناامیدی‌ها از به رسمیت شناخته نشدن حکومت سرپرست از سوی جهان، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید که عادی سازی روابط با حکومت سرپرست افغانستان دشوار است و امریکا حاکمیت فعلی در افغانستان را در برابر تعهداتش پاسخگو می‌داند.
همزمان با این، عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجه در دیدار با رییس دفتر سیاسی نمایندگی سازمان ملل در کابل گفته که باید به افغانستان حق اشتراک داده شود تا در مجامع جهانی حضور داشته باشد و با وجود اختلاف نظرها در برخی موضوعات، بحث در مورد مسایل مشترک ضرورت است.
در سویی دیگر، در ادامه تلاش‌های حکومت سرپرست برای برقراری تماس با نمایندگی های دیپلماتیک افغانستان در خارج، حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرده که سفارت افغانستان در هالند با این وزارت در کابل ارتباط برقرار کرده و پس از این برای شهروندان کشور خدمات قنسولی ارایه خواهد کرد.
مهمانان آخر خط
دکتر سید جواد سجادی، آگاه روابط بین‌الملل و استاد دانشگاه
خلیل احمد نادم، تحلیل‌گر مسایل افغانستان
کامران امان، آگاه امور سیاسی و نظامی

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv