فدراسیون بین‌‌المللی روزنامه‌‌نگاران افغانستان، نسبت به نقض حقوق رسانه‌‌ها در کشور ابراز نگرانی کرده‌است. این نهاد در تازه‌ترین گزارش خود، خواستار آزادی خبرنگاران زندانی شده‌است. این نهاد حامی خبرنگاران همچنان گفته‌است که اگر فشارها بر رسانه‌‌ها در افغانستان ادامه یابد، جامعه رسانه ‌های این کشور مجبور می‌شوند اطلاع‌‌رسانی را به‌طور کامل متوقف کنند. در ادامه‌ی […]

فدراسیون بین‌‌المللی روزنامه‌‌نگاران افغانستان، نسبت به نقض حقوق رسانه‌‌ها در کشور ابراز نگرانی کرده‌است. این نهاد در تازه‌ترین گزارش خود، خواستار آزادی خبرنگاران زندانی شده‌است.

این نهاد حامی خبرنگاران همچنان گفته‌است که اگر فشارها بر رسانه‌‌ها در افغانستان ادامه یابد، جامعه رسانه ‌های این کشور مجبور می‌شوند اطلاع‌‌رسانی را به‌طور کامل متوقف کنند.

در ادامه‌ی نگرانی‌ها از اوضاع رسانه‌ها و خبرنگاران در کشور، فدراسیون بین‌‌المللی خبرنگاران در تازه‌ترین گزارش خود، با اشاره به بازداشت خبرنگاران در افغانستان، نسبت به نقض حقوق رسانه‌ها در کشور ابراز نگرانی کرده‌است.

این فدراسیون روز جمعه (۲۴ قوس)، با نشر بیانیه‌‌ای گفته است که حکومت سرپرپست هرچه زودتر به فشار و تخلفات علیه رسانه‌ها پایان دهد و کارمندان رسانه‌ها را آزاد کنند‌.

این نهاد افزوده‌است که جامعه بین‌المللی باید به حکومت سرپرست فشار بیاورد تا تخلفات خود را علیه رسانه‌ها متوقف کند و عبدالرحیم محمدی، خبرنکار تلویزیون تمدن و سلطان‌علی جوادی، مدیرمسوول رادیو نسیم در دایکندی را آزاد کنند. به‌ گفته‌ی این نهاد، اگر فشارها بر رسانه‌ها در افغانستان ادامه یابد، جامعه رسانه‌های این کشور مجبور می‌شوند اطلاع‌رسانی را به‌‌طور کامل متوقف کنند و این به بافت شکننده آزادی بیان در کشور آسیب جدی می‌رسانند.

درهمین حال، مسوولان شماری از نهادهای حامی خبرنگاران می‌گویند که چالش امنیتی و نبود مصوونیت جانی از دغدغه خبرنگاران است و حکومت باید طرح امنیتی و مصوونیت را برای خبرنگاران در نظر بگیرد.

این بیانیه در حالی صادر می‌شود که افزون بر مشکلات نقض حقوق خبرنگاران، مشکلات اقتصادی، طی بیش از دو سال گذشته فشارهای زیادی را بر رسانه‌های افغانستان وارد کرده که در پی آن نیمی از رسانه‌های افغانستان مجبور به توقف کار شدند.

این در حالی‌است که وزارت اطلاعات و فرهنگ همواره اعلام کرده‌است که به آزادی رسانه‌ها در پرتوی شریعت اسلام متعهد است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv