در ادامه نگرانی‌های منطقه و جهان در رابطه به روزگار نابه‌سامان شهروندان افغانستان، سازمان خوراک و زراعت سازمان ملل متحد گفته است که ۱۵٫۳ میلیون تن در افغانستان نمی‌‌دانند که وعده‌ای غذایی بعدی آنان از کجا خواهد آمد. به گفته این نهاد، در حال‌حاضر حدود ۲۹ میلیون تن در افغانستان برای زنده ماندن به‌کمک‌های بشردوستانه […]

در ادامه نگرانی‌های منطقه و جهان در رابطه به روزگار نابه‌سامان شهروندان افغانستان، سازمان خوراک و زراعت سازمان ملل متحد گفته است که ۱۵٫۳ میلیون تن در افغانستان نمی‌‌دانند که وعده‌ای غذایی بعدی آنان از کجا خواهد آمد.

به گفته این نهاد، در حال‌حاضر حدود ۲۹ میلیون تن در افغانستان برای زنده ماندن به‌کمک‌های بشردوستانه امدادگران بین‌المللی نیاز بی درنگ دارند و به آن وابسته هستند. این اداره در تازه‌ترین تویتی مرتبط به‌نیازمندان افغانستان نگاشته که ۳٫۲ میلیون کودک و ۸۰ هزار زن باردار و شیرده نیز، دچار تغذیه بد شدید هستند.

شماری دیگری از کارشناسان حوزه اقتصاد می‌گویند که حکومت سرپرست بایستی برای جلب سرمایه‌گذاری‌ها در کشور تلاش کند.

گفتنی‌است که همزمان با سقوط نظام جمهوری، افغانستان با بحران‌‌های انسانی و اقتصادی شدیدی روبه‌‌رو شده‌است. سازمان‌های امدادی می‌گویند که با قطع کمک‌‌های جهانی به‌دلیل سیاست‌‌های حکومت کنونی در برابر بانوان، میزان تغذیه بد کودکان نیز، افزایش یافته است. به باور آگاهان فروپاشی سیستم مالی، توقف کمک‌‌‎های بین‌المللی، خشک‌سالی‌‌های پیاپی و محدودیت‌‌هایی که جمع حاکم بر کار و فعالیت بانوان وضع کرده، افغانستان را به‌سوی فقر بیشتر سوق داده‌است.