در ادامه نگرانی‌های منطقه و جهان از اوضاع بد بشری افغانستان، سازمان جهانی خوراک اعلام کرده که شهروندان افغانستان را در بلاتکلیفی رها نخواهد کرد. سیندی مک کین، رییس سازمان جهانی خوراک ملل متحد ضمن اشاره به اینکه این سازمان با کمبود بودجه مواجه است، تاکید کرده که قصد ندارد از افغانستان خارج شود چرا […]

 در ادامه نگرانی‌های منطقه و جهان از اوضاع بد بشری افغانستان، سازمان جهانی خوراک اعلام کرده که شهروندان افغانستان را در بلاتکلیفی رها نخواهد کرد.

سیندی مک کین، رییس سازمان جهانی خوراک ملل متحد ضمن اشاره به اینکه این سازمان با کمبود بودجه مواجه است، تاکید کرده که قصد ندارد از افغانستان خارج شود چرا که جان هزاران تن در این کشور در خطر است: “تنها ظرف ۶ ماه، سازمان جهانی خوراک مجبور شد که غذای ۱۰ میلیون تن را در افغانستان به‌گونه‌ای کامل قطع کند که تنها راه نجات آنان بود و اکنون نیست. سازمان جهانی خوراک به مردم افغانستان متعهد است و قصد خروج ندارد. ما آماده افزایش مقیاس هستیم؛ اما، در اسرع وقت به بودجه نیاز داریم؛ زیرا جان‌ها در خطر است.

درهمین‌حال، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد “یونیسف” در افغانستان گفته که ۲۹.۲ میلیون تن در این کشور به‌کمک‌های بشری نیاز دارند و از این میان ۱۵.۸ میلیون آنان کودکان هستند. یونیسف با بازنشر نوشته کاردار هیات اتحادیه اروپا در افغانستان در صفحه‌ی ایکس خود آورده که بیش از ۸۷ هزار کودک زیر پنج سال به اسهال شدید در افغانستان مبتلا شده‌اند:در افغانستان بیش از ۸۷۵۰۰۰ کودک زیر ۵ سال از سوء تغذیه رنج می‌برند. زنان باردار و مادران به‌طور مساوی تحت تأثیر کار نجات دهنده زندگی توسط پرستاران، پزشکان و اداره مرکز مراقبت روزانه تغذیه در کابل قرار دارند”.

درهمین‌حال، برخی از کارشناسان حوزه اقتصاد تاکید می‌کنند که کمک‌های انسان دوستانه می‌تواند وضعیت زندگی نیازمندان را تاحدودی بهبود بخشد. آنان می‌افزایند که باید در بخش‌های مختلف افغانستان سرمایه‌گذاری شود.

این در حالی‌است که براساس گزارش‌های نهادهای امدادگر بین‌المللی در افغانستان، فقر به‌گونه بی‌پیشینه‌ افزایش یافته است و همه روزه به شمار تکدی گران و‌ کودکان کار افزوده می‌شود. موردی که تا کنون هشدارهای پیهم سازمان‌های امدادرسان را در پی داشته است.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv