در ادامۀ نگرانی‌های منطقه و جهان مبنی اوضاع افغانستان، وزیر خارجه و نماینده ویژه‌ی پاکستان برای افغانستان دیدار کرده و با محوریت افغانستان گفت‌وگو کردند. بلاول بوتو زرداری و آصف درانی در دیداری که داشته‌اند، بر ایجاد روابط و همکاری نزدیک با حکومت سرپرست تاکید کردند و نیز گفته‌اند که خواهان تکمیل شدن پروژه‌های مهم […]

در ادامۀ نگرانی‌های منطقه و جهان مبنی اوضاع افغانستان، وزیر خارجه و نماینده ویژه‌ی پاکستان برای افغانستان دیدار کرده و با محوریت افغانستان گفت‌وگو کردند.

بلاول بوتو زرداری و آصف درانی در دیداری که داشته‌اند، بر ایجاد روابط و همکاری نزدیک با حکومت سرپرست تاکید کردند و نیز گفته‌اند که خواهان تکمیل شدن پروژه‌های مهم میان اسلام‌آباد و کابل استند.

قابل ذکر است که اسلام‌آباد روابط نزدیکی با کابل دارد و مقام‌های پاکستانی به تکرار خواهان تعامل و همکاری جامعه جهانی با حکومت سرپرست شده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد سخن‌گوی حکومت سرپرست با استقبال از دیدارهای این چنینی در مورد افغانستان می‌گوید که روابط امر مهم میان کشورها است و بر تامین امنیت منطقه کمک خواهد کرد.

در دیدار مقام‌های پاکستانی در حالی بر روابط میان کابل و اسلام‌آباد تاکید شده که پیش‌تر از این نیز، مقام‌های بلندپایه پاکستان خواهان تعامل جهان با حکومت سرپرست شده‌اند؛ اما، تاکنون این تلاش‌ها بی‌ثمر بوده‌است.