در ادامه نگرانی‌های داخلی و خارجی از نقض حقوق‌بشر در کشور، کمشنری عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد بار دیگر از وضعیت بد حقوق‌بشری حاکم با افغانستان نگرانی کرده و گفته نقض جدی حقوق‌بشری در این کشور ادامه دارد. جرمی لارنس، سخنگوی این کمشنری با اشاره به‌گزارش اخیر دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان […]

در ادامه نگرانی‌های داخلی و خارجی از نقض حقوق‌بشر در کشور، کمشنری عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد بار دیگر از وضعیت بد حقوق‌بشری حاکم با افغانستان نگرانی کرده و گفته نقض جدی حقوق‌بشری در این کشور ادامه دارد.

جرمی لارنس، سخنگوی این کمشنری با اشاره به‌گزارش اخیر دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان “یوناما” گفته که نقض حقوق‌بشر در افغانستان خیانت به اعتماد مردم این کشور است.

همزمان با این، بخش زنان ملل متحد راهبرد بشردوستانه‌‌اش را درباره افغانستان پخش کرده‌است. در بخشی از این راهبرد گفته شده که باید از زنان و دختران افغانستان پشتیبانی شود تا از بحران نجات پیدا کنند.

در عین‌حال، شماری از فعالان حقوق زن؛ اما، به این باورند که ملل متحد نمی‌تواند با پخش راهبرد، گزارش‌ و اعلامیه‌ها، مشکلات زنان افغانستان را حل کند. آنان خواهان برداشتن گام‌های عملی از سوی جهان به‌ویژه نهادهای مدافع حقوق‌بشری بین‌المللی برای تامین حقوق زنان در کشور شده‌اند.

این در حالی‌است که بخش زنان ملل متحد در گزارش تازه‌‌اش همچنان گفته که با وجود خطرها و چالش‌های روز افزون، گروه مشاوران زنان افغانستان به پشتیبانی زنان در در این کشور ادامه خواهد داد. با این حال دادگاه عالی حکومت سرپرست در برنامه حساب‌‍دهی دولت به ملت گفته که حکومت کنونی بر رعایت حقوق زنان مطابق شریعت متعهد است.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv