پیوست به‌نگرانی‌های امنیتی کشورهای جهان از افغانستان، وزارت خارجه پاکستان اقدام علیه تهدیدهای موجود در برابر این کشور را مسوولیت بین‌المللی حکومت سرپرست افغانستان دانسته است. ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی این وزارت در یک نشست خبری در مورد اظهارات مقام‌های حکومت سرپرست مبنی بر اقدامات علیه تندروان ابراز شک و تردید کرد و گفت که […]

پیوست به‌نگرانی‌های امنیتی کشورهای جهان از افغانستان، وزارت خارجه پاکستان اقدام علیه تهدیدهای موجود در برابر این کشور را مسوولیت بین‌المللی حکومت سرپرست افغانستان دانسته است.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی این وزارت در یک نشست خبری در مورد اظهارات مقام‌های حکومت سرپرست مبنی بر اقدامات علیه تندروان ابراز شک و تردید کرد و گفت که هنوز بیانیه‌ای رسمی در این زمینه ندیده است. او ابراز امیدواری کرد که کابل به تعهدات که کرده عمل کند:برای مقام‌های افغانستان مهم است که علیه افراد و نهادهایی که پاکستان را تهدید می‌کنند، اقدام کنند و این مسوولیت آنها است، مسوولیت بینالمللی آنها، مسوولیت دوجانبه و مسوولیت سه‌جانبه آنها همانطور که در نشست سه‌جانبه بین پاکستان، افغانستان و چین متعهد شده‌اند″.

از سوی‌هم، مایک والتز یک عضو کانگرس امریکا با انتقاد از خروج آشفته امریکا از افغانستان می‌گوید که القاعده در افغانستان با استفاده از تجهیزات امریکایی بار دیگر در حال احیایی مجدد است. او افزود که امریکا مجبور است باردیگر برای مبارزه با تروریسم به افغانستان برگردد:هم زمان با نزدیک شدن سالگرد ۱۱ سپتامبر، جامعه اطلاعاتی امریکایی بار دیگر از احیای مجدد القاعده در افغانستان هشدار می‌دهد. این بار اما القاعده به ارزش میلیونها دالر تجهیزات نظامی باقی‌مانده از امریکا را در اختیار دارد″.

با این حال، فصیح‌الدین فطرت رییس ستاد ارتش در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است که اعضای تی‌تی‌پی در خاک افغانستان حضور ندارد و پاکستان باید به‌جای اتهام بستن دشمنش را در خاک خود جستجو کند. آقای فطرت همچنان کشورهای خارجی را متهم به بزرگنمایی از داعش کرد و افزود که این گروه سرکوب شده‌است.

نگرانی امنیتی کشورهای جهان و منطقه و نیز نگرانی افتادن سلاح‌های باقیمانده امریکا به‌دست هراس‌افگنان موضوع تازه‌ای نیست؛ هر ازچندگاهی در دوسال زمامداری حکومت کنونی این نگرانی‌ها ابراز شده‌است. با همه این حال، مقام‌های حکومت سرپرست همواره هرگونه قاچاق سلاح از افغانستان را رد کرده و نیز اطمینان داده‌اند که از خاک افغانستان هیچ تهدید دربرابر کشورهای دیگر وجود ندارد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv