در ادامه واکنش‌ها از ممنوعیت آموزش و تحصیل دختران در کشور، نماینده‌‌ی ویژه‎‌ امریکا در امور افغانستان بار دیگر بر لغو محدودیت‌های آموزشی دختران افغانستان تاکید کرده و گفته است که زنان و دختران افغانستان مستحق دسترسی کامل به‌آموزش هستند. در همین‌حال، شماری از آگاهان مسایل سیاسی می‌گویند که حکومت کنونی با وضع محدودیت برنیمی […]

در ادامه واکنش‌ها از ممنوعیت آموزش و تحصیل دختران در کشور، نماینده‌‌ی ویژه‎‌ امریکا در امور افغانستان بار دیگر بر لغو محدودیت‌های آموزشی دختران افغانستان تاکید کرده و گفته است که زنان و دختران افغانستان مستحق دسترسی کامل به‌آموزش هستند. در همین‌حال، شماری از آگاهان مسایل سیاسی می‌گویند که حکومت کنونی با وضع محدودیت برنیمی از پیکر جامعه سبب فاصله گیری مردم از حکومت می‌شود.مقام‌های حکومت سرپرست همواره گفته‌اند که زمینه آموزش برای دختران را در پرتوی آموزه‌های دین فراهم می‌کنند.

در ادامه واکنش‌ها از ممنوعیت آموزش و تحصیل دختران در کشور، توماس وِست، نماینده‌ی ویژه‌ امریکا در امور افغانستان  بار دیگر به لغو محدودیت‌های آموزشی دختران تاکید کرده و گفته است که زنان و دختران افغانستان مستحق دسترسی کامل به آموزش هستند: ″زنان و دختران افغانستان سرمایه نهایت بزرگی برای آینده این کشور ‌اند، و برای دستیابی به‌توانایی‌هایشان مستحق دسترسی کامل به‌تعلیم‌ اند.

توماس وِست با ملاله یوسفزی، فعال حقوق‌بشر پاکستان درباره‌ آموزش دختران افغانستان گفت‌وگو کرده‌است.

درهمین‌حال، شماری از فعالان حقوق زن در افغانستان با نگرانی از بی‌سواد ماندن نیمی از جمعیت کشور، خواهان حمایت جدی جامعه جهانی از زنان و دختران کشور شده‌اند.

با این، شماری از اگاهان مسایل سیاسی می‌گویند که حکومت کنونی با وضع محدودیت برنیمی از پیکر جامعه سبب فاصله میان مردم و حکومت می‌شود.

این در حالی‌است که دختران بالاتر از صنف ششم در افغانستان پس از حاکمیت حکومت کنونی از آموزش و تحصیل محروم شده‌‌اند.علی ‌رغم واکنش‌‌های تند ملی و بین‌المللی به این امر هنوز از لغو این ممنوعیت خبر دقیق وجود ندارد.