وزارت خارجه امریکا با نشر اعلامیه‌ای به شهروندان کشورش هشدار داده‌است که به افغانستان سفر نکنند. اعلامیه می‌افزاید که بررسی‌های وزارت خارجه امریکا نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی بسیاری در افغانستان حضور و فعالیت دارند. در ادامه‌ی نگرانی‌های منطقه و جهان مبنی بر اوضاع امنیتی در کشور، اخیراً وزارت خارجه ایالات متحده مدعی شده که […]

وزارت خارجه امریکا با نشر اعلامیه‌ای به شهروندان کشورش هشدار داده‌است که به افغانستان سفر نکنند. اعلامیه می‌افزاید که بررسی‌های وزارت خارجه امریکا نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی بسیاری در افغانستان حضور و فعالیت دارند.

در ادامه‌ی نگرانی‌های منطقه و جهان مبنی بر اوضاع امنیتی در کشور، اخیراً وزارت خارجه ایالات متحده مدعی شده که در افغانستان گروه‌های تروریستی بسیاری حضور و فعالیت دارند و بیم آن می‌رود که شهروندان امریکایی در این کشور، بازداشت و مورد آزارواذیت قرار گیرند.

این وزارت به همه‌ای امریکایی‌هایی که میل سفر به افغانستان را دارند، هشدار داده که آنان را خطر بازداشت تهدید می‌کند و بایستی به افغانستان سفر نکنند: طالبان نیروهای امدادی را مورد آزارواذیت و بازداشت قرار داده‌اند، ممکن به فعالیت‌های خارجی‌ها مشکوک نگریسته شود و دلایل بازداشت ممکن نامشخص باشد. حتی اگر در مراجع مربوط برای انجام تجارت ثبت‌نام کرده باشید، خطر بازداشت بسیار است. بازداشت‌ها می‌تواند طولانی باشد، شهروندان امریکا دست‌رسی محدودی به مراقبت‌های بهداشتی دارند و مورد آزارواذیت فیزیکی نیز، قرار می‌گیرند.″

درهمین حال، برخی از کارشناسان حوزه سیاست می‌گویند که عامل اساسی حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان امریکا است و این کشور، اکنون وارد فازی تازه‌ای از بازی‌های استخباراتی در برابر شهروندان افغانستان شده‌است.

مقام‌های حکومت سرپرست، همواره حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان را رد کرده و تأکید کرده‌اند که امنیت در کشور تأمین است و از خاک افغانستان، تهدیدی متوجه کشورهای همسایه و جهان نیست.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv