وزارت صنعت و تجارت از امضای سند همکاری تجاری و ترانزیتی میان افغانستان و کشورهای پاکستان و اوزبیکستان خبر داده‌است. سخنگوی این وزارت می‌گوید که در این سند به تقویت روابط اقتصادی سه ‌جانبه و اتصال منطقه‌ای از طریق توسعه‌ای تجارت، تسهیلات بیشتر ترانزیتی وافزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک تأکید شده‌است. سرپرست وزارت صنعت و تجارت چند […]

وزارت صنعت و تجارت از امضای سند همکاری تجاری و ترانزیتی میان افغانستان و کشورهای پاکستان و اوزبیکستان خبر داده‌است. سخنگوی این وزارت می‌گوید که در این سند به تقویت روابط اقتصادی سه ‌جانبه و اتصال منطقه‌ای از طریق توسعه‌ای تجارت، تسهیلات بیشتر ترانزیتی وافزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک تأکید شده‌است.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت چند روز پیش در راس یک هیأت برای شرکت در نشست سه‌جانبه افغانستان، پاکستان و ازبیکستان به اسلام‌آباد رفت. در این حال، آخندزاده عبدالسلام جواد، سخنگوی وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که سرپرست این وزارت، سند همکاری تجاری و ترانزیتی میان افغانستان و کشورهای پاکستان و اوزبیکستان را امضا کرده‌است. به‌گفته وی در این سند به تقویت روابط اقتصادی سه‌‌جانبه و اتصال منطقه‌ای از طریق توسعه‌‌ای تجارت، افزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک، کاهش هزینه‌ها و همچنان رفع مشکلات ترانزیتی سه‌جانبه تأکید شده‌است.

شماری از آگاهان اقتصادی می‌گویند که تحکیم روابط اقتصادی کشورهای منطقه در زمینه تجارت بین‌المللی برای افغانستان بسیار حیاتی است.

پیش از این، نیز سرپرست وزارت صنعت و تجارت با جلیل عباس جیلانی، وزیر خارجه حکومت مؤقت پاکستان در مورد کالاهای تجاری بسته‌مانده بازرگانان افغانستان در بندر کراچی و انتقال اموال مهاجران گفت‌وگو کرده بود.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv