دونالد ترامپ، رییس‌جمهور پیشین امریکا بار دیگر نسبت به‌خروج امریکا از افغانستان انتقاد کرد. رییس‌جمهور پیشین امریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفته است که امریکا باید حضور نظامی خود را در پایگاه هوایی بگرام افغانستان حفظ می‌کرد. وی تاکید کرده است که امریکا هرگز نباید بگرام را ترک می‌کرد و باید، در آنجا می‌ماند. […]

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور پیشین امریکا بار دیگر نسبت به‌خروج امریکا از افغانستان انتقاد کرد.

رییس‌جمهور پیشین امریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفته است که امریکا باید حضور نظامی خود را در پایگاه هوایی بگرام افغانستان حفظ می‌کرد. وی تاکید کرده است که امریکا هرگز نباید بگرام را ترک می‌کرد و باید، در آنجا می‌ماند. وی همچنان تاکید کرده‌است که پایگاه بگرام یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های نظامی در جهان است و سال‌ها پیش میلیاردها دالر برای آن هزینه شده‌است. درهمین‌حال، شماری از اگاهان مسایل سیاسی می‌گویند که حکومت کنونی با استفاده درست از پایگاه هوایی بگرام می‌تواند که صلح‌وثبات را در کشور بر  قرار کند.

خروج امریکا از افغانستان، واگذاری پایگاه نظامی بگرام و بحران کنونی کشور از موضوعاتی است که سلاح اتهامات بایدن بالای ترامپ و برعکس آنرا تشکیل میدهد. حالا و در تازه‌ترین مورد، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور پیشین امریکا در مصاحبه با فاکس نیوز پایگاه هوایی بگرام را یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های نظامی در جهان خوانده و گفته است که امریکا باید حضور نظامی خود را در این پایگاه حفظ می‌کرد. وی افزده که امریکا در طول ماموریت خود در افغانستان میلیاردها دالر دراین کشور مصروف کرده‌است: ″ما هرگز نباید بگرام را ترک می‌کردیم، باید در آنجا می‌ماندیم زیرا این پایگاه یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های نظامی در جهان است و سال‌ها پیش میلیاردها دالر برای آن هزینه شده‌است″.

درهمین‌حال، شماری از اگاهان مسایل سیاسی پایگاه هوایی بگرام را یکی از جمله میدان‌ها استراتژیک کشورخوانده می‌گویند حکومت کنونی اگر بتوانند استفاده درست از پایگاه هوایی بگرام کند نه‌تنها می‌تواند که صلح‌وثبات در افغانستان را از طریق همین میدان در کشور بر قرار کند؛ بلکه بر همیشه یکی از میدان‌های بزرگ نظامی افغانستان باقی خواهد ماند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا، بارها از خروج از افغانستان دفاع کرده و آنرا نقطه عطف در تاریخ کشورش خوانده‌است.