به ادامه نگرانی‌های جهان مبنی بر وضعیت بد بشری افغانستان، دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد گفته است که طی چهار سال پسین، قرضداری شهروندان افغانستان به‌گونه‌ی نگران کننده‌ای، ۵۰ درصد افزایش یافته است. بربنیاد گزارش اوچا، میانگین قرضداری شهروندان افغانستان از سال، نزدیک به ۱۰ هزار افغانی، به‌ دست‌کم ۶۰ هزار افغانی […]

به ادامه نگرانی‌های جهان مبنی بر وضعیت بد بشری افغانستان، دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد گفته است که طی چهار سال پسین، قرضداری شهروندان افغانستان به‌گونه‌ی نگران کننده‌ای، ۵۰ درصد افزایش یافته است.

بربنیاد گزارش اوچا، میانگین قرضداری شهروندان افغانستان از سال، نزدیک به ۱۰ هزار افغانی، به‌ دست‌کم ۶۰ هزار افغانی افزایش یافته است. در کنار این، برنامه جهانی خوراک اعلام کرده‌است که در یک سال پسین، به بیش‌تر از ۲۰ میلیون تن در کشور کمک کرده‌است. در همین‌حال، شماری از کارشناسان اقتصادی از حکومت سرپرست می‌خواهند که در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کند تا زمینه‌های کاری برای شهروندان فراهم شود.

در حالی که نگرانی‌ها در مورد مشکلات اقتصادی در افغانستان رو به‌افزایش است، دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در افغانستان گفته است که در سال گذشته میلادی، سطح قرضه‌های شهروندان افغانستان نسبت به سال ۲۰۱۹ پنجاه درصد افزایش یافته است. اوچا در یک گزارش اطلاعاتی دیاگرام که در تویتر آورده است که در سال ۲۰۱۹ هر خانواده میانگین ۹۷۷۰ افغانی قرضدار بوده است، در حالی که در سال گذشته، قرضداری هرخانواده نزدیک به ۶۰ هزار افغانی بوده است.
هم‌چنین، در ماه دلو سال جاری خورشیدی، سازمان صحی جهان در گزارشی اعلام کرده بود که شمار افغانستانی‌های نیازمند به‌کمک‌های بشردوستانه نسبت به سال گذشته ۱۶درصد افزایش یافته است. بر بنیاد آمار این سازمان، شمار افغانستانی‌هایی که در سال گذشته به‌کمک در افغانستان نیاز داشتند، بیش‌تر از ۲۴ میلیون تن بوده است؛ اما، امسال این رقم به‌بیش‌تر از ۲۸ میلیون تن، افزایش یافته است. هم‌زمان، برنامه جهانی غذا اعلام کرده که در سال گذشته میلادی به ۲۳ میلیون تن که شامل ۱۲ میلیون زن و دختر در افغانستان می‌شود، کمک کرده‌است.

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در تاکید کرده است که در سال جاری میلادی بیش از ۲۸٫۳ میلیون تن در افغانستان به کمک‌‌های بشردوستانه نیاز دارند.

به‌ گفته‌ این دفتر، کمک به ۲۳ میلیون نفر در اولویت قرار دارد. سازمان ملل برای عملیات بشردوستانه در افغانستان حدود ۵ میلیارد دالر درخواست کرده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv