پس از تسلط دو باره حکومت سرپرست بر افغانستان، در اگست ۲۰۲۱ صدها هزار تن از کارمندان، نظامیان پیشین، فعالان مدنی، هنرمندان از افغانستان به‌کشورهای همسایه، به‌ویژه ایران و پاکستان، فرار کردند. جنگ، بیکاری، رسیدن به زندگی بهتر مواردی است که شهروندان کشور را مجبور به ترک کشورشان کرده است. درتازه‌ترین مورد، هم پولیس پاکستان […]

پس از تسلط دو باره حکومت سرپرست بر افغانستان، در اگست ۲۰۲۱ صدها هزار تن از کارمندان، نظامیان پیشین، فعالان مدنی، هنرمندان از افغانستان به‌کشورهای همسایه، به‌ویژه ایران و پاکستان، فرار کردند.

جنگ، بیکاری، رسیدن به زندگی بهتر مواردی است که شهروندان کشور را مجبور به ترک کشورشان کرده است. درتازه‌ترین مورد، هم پولیس پاکستان دست‌‌کم ۱۲۱ مهاجر افغانستان را در شهر کراچی این کشور بازداشت کرده‌است. از سوی‌هم وزیر داخله پاکستان به‌ تاز‌گی اعلام کرد که حکومت این کشور تصمیم گرفته تا اقدامات محکمی علیه مهاجران غیرقانونی در آن کشور انجام دهد. با این همه، مولوی محمد نبی، معین وزارت داخله در نشستی در کابل می‌گوید زمینه کار و تحصیل برای جوانان کشور فراهم است و خواهان برگشت جوانان به‌کشور شده‌است.

در این حال، شماری از فعالان مهاجران و خبرنگاران مهاجر، فقر، بیکاری، ناامنی و آینده مبهم را از جمله‌ عوامل اصلی مهاجرت شهروندان کشورمی‌خوانند و ازمقام‌های حکومت سرپرست می‌خواهند که برای مردم افغانستان شرایط بهتری زمینه اشتغال‌زایی را مهیا سازند.

با این حال، پیش از این پولیس پاکستان ده‌ها تن از مهاجران افغانستان را که دارای مدارک قانونی بودند، نیز در این کشور بازداشت کرده بود.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv