همزمان با افزایش گردش بانک نوت‌های کهنه در بازارهای کشور، بانک مرکزی اعلام کرده‌است که قرار است پول‌های فرسوده از بازارهای سراسر کشور جمع‌‌آوری شود. انتقادها از افزایش پول‌‌‎های کهنه در بازارهای کشور در این اواخر شدت گرفته است. شهروندان کشور در معاملات‌شان با استفاده از پول‌های فرسوده به‌مشکل مواجه اند. پول‌های کاغذی کهنه و […]

همزمان با افزایش گردش بانک نوت‌های کهنه در بازارهای کشور، بانک مرکزی اعلام کرده‌است که قرار است پول‌های فرسوده از بازارهای سراسر کشور جمع‌‌آوری شود.

انتقادها از افزایش پول‌‌‎های کهنه در بازارهای کشور در این اواخر شدت گرفته است. شهروندان کشور در معاملات‌شان با استفاده از پول‌های فرسوده به‌مشکل مواجه اند. پول‌های کاغذی کهنه و فرسوده در کشور برای مردم و هم برای بازرگانان و دکانداران درد سرهای فراوان آفریده است. باشندگان کشور می‌گویند که بانک‌نوت‌های کهنه بازار تجارت را در برخی از ولایت‌ها متاثر ساخته است.

درهمین‌حال، مسوولان بانک مرکزی افغانستان می‌گویند که قرار است پول‌های فرسوده از بازارهای سراسر کشور جمع ‌آوری شود. سخنگوی این بانک می گوید که قرار است پول‌های جدید پنجاه و صد افغانی جایگزین پول‌های فرسوده شود.

بانک مرکزی افغانستان در ماه دلو پارسال اعلام کرد که صد میلیون پول جدید افغانی را به‌بانک‌های تجاری توزیع کرده‌است. به‌گفته این بانک پول‌های چاپ شده ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ افغانی بوده‌است.