پیوست به نگرانی از وضعیت بد بشری و گرسنگی در افغانستان، برنامه‌ جهانی غذا می‌گوید که افغانستان اکنون یکی از ۱۰ کشور جهان با بیش از یک میلیون تن در سطح اضطراری گرسنگی است. این نهاد روز 〈شنبه، اول میزان〉 با نشر پستی در پلتفرم ایکس، آمار مربوط به گزارش جهانی بحران غذایی در سال […]

پیوست به نگرانی از وضعیت بد بشری و گرسنگی در افغانستان، برنامه‌ جهانی غذا می‌گوید که افغانستان اکنون یکی از ۱۰ کشور جهان با بیش از یک میلیون تن در سطح اضطراری گرسنگی است.

این نهاد روز 〈شنبه، اول میزان〉 با نشر پستی در پلتفرم ایکس، آمار مربوط به گزارش جهانی بحران غذایی در سال ۲۰۲۳ در مورد ۱۰ کشور جهان با بیش از یک میلیون تن در سطح اضطراری گرسنگی را نشر کرده‌است. بر اساس این آمار، سودان، افغانستان و جمهوری کونگو سه کشوری اند که با جمعیت بیشتری افرادی در سطح گرسنگی اضطراری نسبت به سایر کشورهای جهان قرار دارند.

درهمین‌حال، فیلیپو گراندی، کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در دیدار با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر درباره چالش‌ های بشردوستانه در افغانستان و کشورهای دیگر گفت‌وگو کرده‌است. کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از نخست‌وزیر قطر خواسته تا در کنار سازمان‌های مددرسان برای رسیدگی به بحران‌‌ها ثابت قدم بماند.

برنامه جهانی غذا درحالی این آمار را منتشر کرده‌است که پیشتر مدیر اجرایی این نهاد گفته بود که این نهاد بودجه کافی ندارد و اگر بودجه آن تامین نشود، مجبور به ترک افغانستان خواهد شد.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv