روند خروج ایتلاف بین‌‌المللی به‌رهبری ایالات متحده که به تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۲۱ آغاز شد، با هرج‌و‌مرج همراه بود. بعد از روی کار آمدن حکومت سرپرست و فروپاشی نظام جمهوریت در افغانستان، نگرانی‌ها از حضور تروریزم در خاک افغانستان از سوی کشورهای جهان افزایش است. در تازه‌ترین مورد هم، بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پیشین […]

روند خروج ایتلاف بین‌‌المللی به‌رهبری ایالات متحده که به تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۲۱ آغاز شد، با هرج‌و‌مرج همراه بود.

بعد از روی کار آمدن حکومت سرپرست و فروپاشی نظام جمهوریت در افغانستان، نگرانی‌ها از حضور تروریزم در خاک افغانستان از سوی کشورهای جهان افزایش است. در تازه‌ترین مورد هم، بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پیشین پاکستان در دیدار از خانه جان ‌محمد ماهار، روزنامه‌‌نگار کشته شده پاکستانی در شهر سوکور گفته که تسلیحات جامانده امریکایی در افغانستان به پاکستان رسیده‌است. وزیر خارجه پیشین پاکستان همچنان گفته که در دوره عمران خان تروریست‌ها از افغانستان اجازه ورود به پاکستان را داشتند. وی نیز اذعان کرده که حملات تروریستی بار دیگر در این کشور رو به افزایش است.

شماری دیگری از کارشناسان سیاسی می‌گویند که حکومت کنونی باید برای نگهداری سلاح‌های به جامانده نظارت دقیق داشته باشند تا از افتادن این سلاح‌ها به دست ترورسیتان جلوگیری صورت گیرد.

این درحالی‌است که مقام‌های حکومت سرپرست بارها حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان را رد کرد ه و تاکید می‌کنند که هیچ نوع خطر از خاک افغانستان بر کشورهای جهان نیست و اجازه نمی‌دهند هیچ گروهی از افغانستان علیه دیگر کشورها کار بگیرد.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv