پس از روی کار آمدن حکومت سرپرست در کشور، محدودیت‌های زیادی علیه کار، آموزش و تحصیل زنان و دختران وضع شد که این محدودیت‌ها با واکنش‌های جهانی به‌همراه شده‌است. در تازه‌ترین مورد، تام وست، نماینده ویژه‌ی امریکا در امور صلح افغانستان و رینا امیری، نماینده امریکا در امور زنان، در دیدارشان با لولا‌الخاطر، معاون وزارت […]

پس از روی کار آمدن حکومت سرپرست در کشور، محدودیت‌های زیادی علیه کار، آموزش و تحصیل زنان و دختران وضع شد که این محدودیت‌ها با واکنش‌های جهانی به‌همراه شده‌است.

در تازه‌ترین مورد، تام وست، نماینده ویژه‌ی امریکا در امور صلح افغانستان و رینا امیری، نماینده امریکا در امور زنان، در دیدارشان با لولا‌الخاطر، معاون وزارت خارجه قطر در امور همکاری‌‌های بین‌المللی، در باره آموزش دختران در کشور گفت‌وگو کردند. رینا امیری در تویتی نگاشته است که دو طرف در زمینه حمایت واقعی از زنان و دختران افغانستان تاکید کرده‌‌اند. درهمین‌حال، تام وست در تویتی این گفت‌وگو را معنادار عنوان کرده‌است.

رینا امیری افزده:بحث‌‌های ما در مورد حمایت واقعی از زنان و دختران افغانستان در زمینه‌های آموزش و توانمندسازی اقتصادی زنان ادامه خواهد داشت″.

تام وست، بیان داشته:با الخاطر در مورد تلاش‌‌های قطر برای حمایت از آموزش و کارآفرینی زنان و دختران افغانستان، ملاقات مثبت داشتیم″.

در همین‌حال، شماری از فعالان حقوق زن بار دیگر بر لغو محدودیت‌ها علیه کار، آموزش و تحصیل زنان در کشور تاکید کرده و از حکومت سرپرست خواستند که زمینه کار و آموزش را برای زنان و دختران کشور فراهم کند.

این در حالی‌است که به‌رغم خواست ‌های مکرر جامعه جهانی و کشورها در زمینه آموزش دختران، حکومت سرپرست تا کنون از خود انعطاف نشان نداده‌است. مقام‌های حکومت سرپرست می‌گویند که در تلاش ایجاد زمینه کار، آموزش و تحصیل برای زنان و دختران کشور در پرتوی آموزه‌های اسلامی‌اند.