جمعیت هلال احمر افغانستان، با قدردانی از کمک‌های سازمان همکاری اسلامی به‌افغانستان طی سال گذشته، خواهان ادامه آن شد. مطیع‌الحق خالص، سرپرست این اداره با نماینده سازمان همکاری اسلامی در شهر جده عربستان دیدار کرده‌است. در خبرنامه‌ای جمعیت هلال احمر افغانستان آمده است که نماینده امنیت غذایی سازمان همکاری اسلامی وعده سپرد که، کمک‌ها به‌افغانستان […]

جمعیت هلال احمر افغانستان، با قدردانی از کمک‌های سازمان همکاری اسلامی به‌افغانستان طی سال گذشته، خواهان ادامه آن شد.

مطیع‌الحق خالص، سرپرست این اداره با نماینده سازمان همکاری اسلامی در شهر جده عربستان دیدار کرده‌است. در خبرنامه‌ای جمعیت هلال احمر افغانستان آمده است که نماینده امنیت غذایی سازمان همکاری اسلامی وعده سپرد که، کمک‌ها به‌افغانستان ادامه خواهد داشت. بر اساس این خبرنامه، سازمان همکاری اسلامی می‌‌خواهد پروژه‌‌های بشردوستانه جدیدی را در افغانستان، بر اساس توافق‌نامه اجرا کند.

در همین‌حال، ضیا احمد تکل، معاون سخنگوی وزارت خارجه، با فرستادن پیام تصویری به‌رسانه‌ها گزارش نشریه فارین پالیسی را که حکومت سرپرست را متهم به‌حیف‌ومیل کمک‌های بشری کرده بود، رد می‌کند.

پس از روی کار آمدن حکومت سرپرست و تشدید بحران غذایی و اقتصادی در افغانستان، سازمان همکاری اسلامی یک صندوق امانی بشردوستانه از طریق بانک توسعه اسلامی ایجاد کرد. تاکنون میلیون‌ها دالر به این صندوق کمک شده‌است. فقط نایجریا سال گذشته میلادی یک‌ میلیون دالر به این صندوق اختصاص داد. با این همه؛ اما، اوضاع بشری در افغانستان همچنان دشوار است و میلیون‌ها تن از شهروندان کشور در افغانستان نیاز فوری به‌کمک‌های بشری دارند.