در ادامه تاکید مقام‌های حکومت سرپرست بر تعامل این حکومت با جهان، ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر امارت اسلامی در پیامی به‌مناسبت عید قربان، بار دیگر خواستار تعامل جهان با افغانستان شده‌است. وی همچنان خطاب به‌جامعه بین‌المللی گفته که حکومت کنونی بر داشتن روابط نیک با جهان به‌ویژه کشورهای اسلامی متعهد است. وی همچنان در این […]

در ادامه تاکید مقام‌های حکومت سرپرست بر تعامل این حکومت با جهان، ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر امارت اسلامی در پیامی به‌مناسبت عید قربان، بار دیگر خواستار تعامل جهان با افغانستان شده‌است.

وی همچنان خطاب به‌جامعه بین‌المللی گفته که حکومت کنونی بر داشتن روابط نیک با جهان به‌ویژه کشورهای اسلامی متعهد است. وی همچنان در این پیام با وجود نگرانی‌های داخلی و خارجی در مورد نقض حقوق‌‌بشر به‌‌ویژه حقوق زنان در افغانستان، گفته که زیر اداره وی تمام حقوق زنان تامین شده‌است. در همین‌حال، شماری از آگاهان سیاسی می‌گویند تازمانی که حکومت سرپرست خواست‌های جهان را عملی نکند، به‌رسمیت شناخته نخواهد شد.

با انکه نزدیک به دو سال از حاکمیت جدید در کشور می‌گذرد؛ اما، هیچ کشور دنیا با این حکومت تعامل رسمی ندارد. در این مدت مقام‌های حکومت سرپرست بارها بر تعامل این حکومت با جهان تاکید کرده‌است. حالا در تازه‌ترین مورد ملاهبت‌الله، آخندزاده، رهبر امارت اسلامی در پیامی به‌مناسبت عید قربان، بار دیگر خواستار تعامل جهان با افغانستان شده‌است. وی همچنان خطاب به‌جامعه بین‌‌المللی گفته که حکومت کنونی بر داشتن روابط نیک با جهان به‌‌ویژه کشورهای اسلامی متعهد است.

در همین‌حال، شماری از آگاهان سیاسی می‌گویند تازمانی که حکومت سرپرست خواست‌های جهان را عملی نکند، به‌رسمیت شناخته نخواهد شد.

آخندزاده همچنان در این پیام با وجود نگرانی‌های داخلی و خارجی در مورد نقض حقوق‌‌بشر به‌‌ویژه حقوق زنان در افغانستان، گفته که زیر اداره وی تمام حقوق زنان تامین شده‌است. همزمان با این شماری از فعالان عرصه حقوق زن با اشاره به‌مسدود بودن مکتب‌ها و دانشگاه‌ها به روی دختران و همچنان منع کار زنان، نسبت به‌تامین نشدن حقوق زنان در کشور نگرانی می‌کنند.

رهبر امارت اسلامی در حالی از تامین حقوق زنان سخن می‌‌زند که ریچارد بنت، گزارشکر ویژه‌ی سازمان ملل متحد، در گزارش جدیدش نسبت به‌نقض گسترده حقوق‌بشر در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌است.