در ادامه گفت‌وگوها و دیدوبازدید کشورهای جهان پیرامون وضعیت جاری افغانستان؛ امیر قطر و نخست‌وزیر این کشور با وزیر امور خارجه ایران درباره وضعیت سیاسی منطقه و افغانستان گفت‌وگو کردند. تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و محمد بن عبدالرحمان آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با حسین […]

در ادامه گفت‌وگوها و دیدوبازدید کشورهای جهان پیرامون وضعیت جاری افغانستان؛ امیر قطر و نخست‌وزیر این کشور با وزیر امور خارجه ایران درباره وضعیت سیاسی منطقه و افغانستان گفت‌وگو کردند.

تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و محمد بن عبدالرحمان آل ثانی نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران درباره تلاش‌ها برای حمایت از ثبات در افغانستان بحث و تبادل نظر کردند. درهمین‌حال، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید که تحولات افغانستان و امنیت منطقه‌ای از موضوعات اساسی مورد بحث این دیدارها بوده‌است.

در ادامه رایزنی‌های جهانی و منطقه‌ی کشورهای جهان پیرامون وضعیت جاری افغانستان؛ امیر قطر و نخست‌وزیر این کشور با وزیر خارجه ایران درباره وضعیت سیاسی منطقه و همچنان افغانستان گفت‌وگو کردند. تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران درباره تلاش‌ها برای حمایت از ثبات در افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

درهمین‌حال، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید که تحولات افغانستان و امنیت منطقه‌ای از موضوعات اساسی مورد بحث این دیدارها بوده‌است.

در اعلامیه وزارت خارجه قطر که در پیوند به این دیدارها منتشر شده‌است، به‌تلاش‌ها برای ایجاد ثبات در افغانستان اشاره شده اما جزییات بیشتر درباره‌ آنچه تلاش برای حمایت از ثبات در افغانستان گفته شده، ارایه نشده‌است.

گفته می‌شود که قطر یکی از کشورهای است که روابط نسبتا گرم با حکومت سرپرست افغانستان دارد و به‌عنوان میانجی میان حکومت سرپرست و کشورهای غربی نقش بازی می‌کند. اخیراً شماری از رسانه‌های غربی گفتند که محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست‌وزیر قطر در ماه گذشته به‌قندهار رفت و با ملاهبت‌الله آخندزاده، رهبر امارت اسلامی دیدار کرد. هرچند این دیدار از سوی منابع رسمی قطری و حکومت کنونی افغانستان به‌گونۀ رسمی تایید و رد نشد.