روز جهانی معلم همه ساله در سراسر جهان به‌ویژه افغانستان از سوی وزارت معارف و دانش‌‌آموزان به‌گونه مختلف بزرگداشت می‌شود. امروز ۱۳ میزان مصادف است به‌روز جهانی معلم، مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس‌‌الوزرا در مراسم گرامیداشت از روز جهانی معلم گفت که برای تقویت معارف از هیچ ‌نوع تلاش دریغ نخواهند کرد. وی تاکید […]

روز جهانی معلم همه ساله در سراسر جهان به‌ویژه افغانستان از سوی وزارت معارف و دانش‌‌آموزان به‌گونه مختلف بزرگداشت می‌شود.

امروز ۱۳ میزان مصادف است به‌روز جهانی معلم، مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس‌‌الوزرا در مراسم گرامیداشت از روز جهانی معلم گفت که برای تقویت معارف از هیچ ‌نوع تلاش دریغ نخواهند کرد. وی تاکید کرد که اگر امکانات بیشتر در دسترس قرارگیرد، اولین قشر مورد توجه اموزگاران خواهد بود.

همچنان مولوی سید حبیب‌‌الله آغا، سرپرست وزارت معارف در مراسم گرامیداشت از روز معلم افزود که فضای مناسب آموزش، و پرورش برای جوانان فراهم است و پیشرفت و ترقی کشور را وابسته به سعی و تلاش آموزگاران دانست.

در این‌حال، شماری از آموزگاران با نگرانی از وضعیت آموزگاران کشور از حکومت می‌خواهند که به آموزگاران توجه جدی کند.

امسال در حالی از روز جهانی معلم بزرگداشت می‌شود که هنوز دروازه‌ی مکتب‌های بالاتر از صنف ششم به‌روی دختران بازگشایی نشده و دانشگاه‌های نیز به‌روی دختران دانشجو مسدود است.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv