ارگ در پلتفرم اکس نوشته است که معاون سیاسی ریاست‌الوزرا با هیات ایرانی در ادامه دیدارهای آنان با مقام‌های حکومت سرپرست، گفت‌وگو کرده‌است. مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در این دیدار بیان داشته که کابل خواهان تعامل مثبت با تمام جهان به‌ویژه ایران است. او همچنان اضافه کرده است که افغانستان و ایران مشترکات زیاد […]

ارگ در پلتفرم اکس نوشته است که معاون سیاسی ریاست‌الوزرا با هیات ایرانی در ادامه دیدارهای آنان با مقام‌های حکومت سرپرست، گفت‌وگو کرده‌است.

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در این دیدار بیان داشته که کابل خواهان تعامل مثبت با تمام جهان به‌ویژه ایران است. او همچنان اضافه کرده است که افغانستان و ایران مشترکات زیاد دارند و نیاز است تا در بخش‌های مختلف روابط خوب توسعه یابد.

معاون سیاسی ریاست‌الوزارا در این دیدار تلویحا با اشاره به نگرانی امنیتی همسایگان کشور افزوده که حکومت سرپرست به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده کند. او همچنان تاکید کرده که داعش در افغانستان سرکوب شده و همسایگان افغانستان از این ناحیه مطمین باشند.

مقام‌های حکومت سرپرست همواره در مقام نظر بر تعامل مثبت با جهان و نیز اطمینان بخشیدن از سرکوب گروهای تروریستی در کشور، تاکید کرده اند، با این حال، تاکنون ظاهرا در ساحت عمل قناعت جامعه جهانی فراهم نشده و هیچ کشوری این حکومت را به‌رسمیت نشناخته است.